Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerelőhöz lehet vinni saját...

Szerelőhöz lehet vinni saját alkatrészt?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem márkaszerviz, akkor igen. Ha nehezen beszerezhető, gond lenne a felkutatása, akkor még jól is jön.

Ám nem minden szerelő szereti. Egyrészt azon is van némi haszna, az is lehet, hogy több éves készlete van belőle, ami nem akar fogyni. Végül az is közrejátszhat, hogy az ő felelőssége, ha az alkatrész hibás, s baj lesz emiatt.

2018. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

lehet, de nem szeretik


bárd, unix stb. általában van 40-50-60% kedvezményük, amit zsebre tesznek

2018. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha csak nem valami különleges, ritka, veterán, vagy beszerezhetetlen alkatrészű autócsodád van, nem szeretik.

Ha bármi gond van, rád fog mutogatni: szart hoztál. Ha visszaviszed garanciába: nem szakműhelyben és nem szakszerűen szerelték be, amúgy mutasd a beszerelésről szóló áfás számlát. Ja az nincs, mert okosba ment, rendben, viszont látásra!

2018. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel ma már kevés a jó szerelő, és hosszú előjegyzési idővel dolgoznak, egyszer-kétszer előadod, aztán neked már sosem lesz helye az előjegyzési naptárában.
2018. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Régi szerelő közölte,hogy csak azt teszi be amit ő vesz meg, következő a rizsát nyomta,de a lényege ugyan ez volt.

Új szerelőnek (férjem a főnöke) mi visszük mindig mindent a 2 autóhoz (kedvezménnyel tudunk venni).

2018. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nincs értelme.

Szerelőnek sokkal nagyobb kedvezménye van, mint neked.

Normális szerelő olcsóbban számolja fel az alkatrészt, mint te meg tudnád venni és így is keres rajta. Tehát win-win szituáció.

Én pl. ültetőszettet és hasonlókat viszek csak, amit én szerzek be, mert nem gyári alkatrész

2018. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretem tudni, hogy mi van beépítve az autóba így én viszem a hozzá való alkatrészt +így nem kell 1-2napot pluszba otthagynom az autót míg megérkezik az alkatrész hozzá.


Sajnos jártam már úgy hogy a cuprám alá megvette a szerelő a legolcsóbb bosch féket ami nálam egy fél évet bírt (~5-6000km) holott csak 7e ft-tal lett volna drágább egy normális fék. Így 7e ft helyett 60e lett pluszba a fék.

2018. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerelőtől függ, én pl még a márkaszervízbe is vihetek saját alkatrészt, ha akarok (Renault).
2018. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5: Az érved nem érv.

"Új szerelőnek (férjem a főnöke) mi visszük mindig mindent a 2 autóhoz (kedvezménnyel tudunk venni).


Csak azért, mert a férjed a főnöke. De anyósod közben valószínűleg csuklik, mert emlegeti...

2018. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!