Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti megengeditek, hogy idegenek...

Ti megengeditek, hogy idegenek üljenek fel a motorotokra?

Figyelt kérdés
A minap fagyizásból visszatérve tapasztaltam, hogy egy fiatal társaság fényképezkedik a mocival. Nem olyan "mellé állok, mosolygok, kicsit megérintem a gázkart" stílusban, mert az nem zavar. Éppen leszállt róla az egyik lány, egy srác meg pattant fel és szedte volna le az állványról. Ekkor már szóltam érte, hogy ennek nem örülnék. Szép hangnemben, nem bántóan, hozzáteszem. Dünnyögve arrébb mentek egy másik parkoló motorhoz. Közben a szófoszlányokból ítélve engem szidtak. Pár perccel később egy anyuka akarta ráültetni a kisgyerekét. Készségesen igent mondtam. Annyi kérésem volt, hogy vegye le a kabátját, mert meghúzhatja a zipzárjával a tank fényezését. Elkomorodott és szintúgy egy gazdája látókörén kívüli motorra ültette a kisgyereket. Én a lehető legjobban próbálom óvni az autóm, motorom, meg minden értékem úgy egyáltalán. A motorral való fényképezkedés esetében is mindig finoman jelzem, hogy ezt-azt légyszíves ne tegyenek vele. Mindig a másik fél sértődik meg.

2018. máj. 31. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy autós sem engedi meg minden jöttmentnek, hogy beleüljenek a kocsijába pózolni, akkor se ha cabrio sportkocsi. Nem látok különbséget a kettő közt. Igaz, nekem nincs motorom, de már a gondolattól is feszült vagyok, hogy idegenek rámászkálnának fényképezni.
2018. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Én is vigyázok autóra, motorra. Múltkor a színházi előadás szünetében támaszkodott rá valaki, már azért is szóltam. Vegyen magának, és azt csinál vele, amit akar.
2018. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Én azonnal veszem elő a telefont, videó indít, és már úgy közelítem meg, hogy úton a rendőrség, bejelentettem a lopási kísérletet és rongálást, ne hagyja el a helyszínt.
2018. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 veterán vas ***** válasza:
79%

Ilyen esetekben a legegyszerűbb és legrövidebb válasz létezik: nyugodt, de határozott NEM. Aztán elfordulsz, és nem foglalkozol velük. Ha udvariaskodsz, és engedsz, akkor jönnek az újabb alkudozások: ugye teheti a picibaba lábinkóját a tankra? anyuci is odakucorodik mellé, ugye majd motoros bácsi csináljon rólunk képet? jaj, mi ez a piros gomb?vagy tessék már beindítani! Aztán ha megunod, Te vagy még a hunyó.

Pl. én sem fogom kipróbálni a fürdőszoba-szalonban a kádat(pedig lehet hogy éppen olyat akarok venni) és nem megyek be a Hilton konyhájára megérdeklődni, hogy miként készül a brassói aprópecsenye? ;)

2018. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Igaz nem motor, hanem autó. De nekem is minden bajom van ezzel. Találkozókon ezért állok a kicsit távolabb a legnagyobb forgatagtól, és nem hagyom lehúzva az ablakot ilyen helyen sem. De láttam már olyat, hogy egy srác bontott csokival a kezében nyúlkált egy magára hagyott vajbőr kabrióba 30 fokban. És nem zavarta, hogy mutatóujjal, hüvejkujjal fogja a csokit a többivel a kocsiban matat, hozzáér mindenhez.
2018. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

hát akinek Harley mocija van, az ne csodálkozzon semmin..


mondjuk én is ideges lennék, ha látnám a pofátlan embereket..

2018. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
#3-as: ez a legjobb módszer..nincs harag, és menekül mindenki.
2018. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

A motorozás, főleg speed gépekkel olyan mint autókban a Porsche stb, akit érdekel egyáltalán, az udvariasan oda merészkedik, abból baj úgy sem lehet alapon.

Annak idején mikor gyerek voltam, vannak emlékeim a régi FZR-es korszakból mikor én is addig ugráltam míg nem "feltettek" az ülésre, vagyis a tankra hogy elérjem a kormányt :)


Még autósként motorvétel előtt, rendezvényeken nézegettem azokat a motorokat közelebbről amilyet én is akartam magamnak, akin láttam hogy normális közvetlen meghívtam egy sörre, és jobban kifaggattam :)


Az enyémet meg nézik, Apuka a gyerekével, vagy olyanok akikben van némi motoros hajlam, de vezetni már nem mernének.

2018. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Pofátlanság kérdés nélkül elülni, de akár hozzányúlni is. Nem tudom milyen helyen voltál, de nagyon ment a csorda szellem, hogy többen is próbálkoztak.
2018. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Nyolcas, a megnézivel nincs semmi baj. Azzal sem, ha megkérdezi meg ha megkér. Ember ő is, én is.


De aki pofátlanul elkezd babrálni meg felülni rá, az elmehet a csipába. Én sem veszem le rólad a cipődet, hogy felpróbáljam.

2018. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!