Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha idegenek...

Titeket nem zavar, ha idegenek felülnek a motorotokra?

Figyelt kérdés

Nem most történt a dolog, csak gondolkoztam a helyzeten.


Utcán állt a motorom, odament egy középkorú ember, nagyon tetszett neki a motorom (ablakból láttam, hogy elismerően nézegeti, még örültem is neki). De amikor ráült, hogy lefotózza rajta a lánya, és még a kormányt is feszegette annak ellenére, hogy kormányzár volt rajta, akkor az már annyira nem esett jól.


A másik meg az, amikor egy anyuka ráülteti a gyerekét a motoromra, aki ha eléri, elkezdi húzni gázt, nyomkodni mindent (egyszer emiatt lámpa nélkül mentem haza. tudom, én hibám, meg kellett volna győződnöm, de mindig tompítottra van kapcsolva, soha nem kapcsolom le, városban, délben is megy.. és mivel nincs visszajelzőm, nem láttam, hogy nem ég, és baromira zavart, szürkület volt, és otthon a fákon vettem észre, hogy nem is égett a lámpám, csak a helyzetjelzőm (emiatt volt műszerfalvilágítás, így azt hittem, hogy megy a tompított)), a legjobb, amikor saras cipővel összekeni a motort/zipzáros ruhája kocog a fényezésen...



Veletek történt már ilyen? Hogyan lehet normálisan reagálni erre? Tehát úgy megkérni, hogy ne üljenek a motoromra, hogy felfogják, hogy én sem ülök be az ő autójukba, mert nekem tetszik, de még azért ne legyek bunkó?



2014. jan. 27. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól néz ki a csaj akit fotóztak vele húzd meg, te is csak kipróbáltad XD

Amúgy egyszerűen elküldeném az anyjukba őket. Persze nem ordítva, csak hogy érezzék a törődést.

2014. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs motorom, de ha valaki csak úgy ráülne vagy akár húzogatná a gázt, azzal teli torokból közölném, hogy jobban járna ha az édesanyját húzogatná a motorom helyett.
2014. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Leütöd, rendőrt hívsz, azt mondod annyit láttál hogy a motorodon ült (ami igaz), és el akarta lopni (mi másért ül az ember egy vadidegen motorra?). 50% hogy bejön.
2014. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehetsz ilyen helyzetben bunkó, ordíts csak rájuk. Pofám leszakad. Hogy van bárkinek képe más motorjára ráülni? Még gyerekkel sem értem meg, nekem kisgyerekként sosem jutott volna ilyen eszembe, de ha mégis, a szüleim tuti nem engedték volna. Eddig fel sem merült bennem, hogy vannak akik más motorjára engedély nélkül ülnek rá.
2014. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is jártam így jöttem ki a boltból és egy kissrácot ültetett fel a vézna apja de csak egy pillanatra hadd ne mondjam cigányok voltak persze de még szerencsém volt hogy pont akkor jöttem ki mert ha nem vagyok ott a gyerek biztos elkezdte volna szétszedni a motort szokásukhoz híven :D de tényleg csak 1-2mpre ültette fel és már mentek is de pofátlan lettem volna ha nem jókedvemben találnak :)
2014. jan. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha rosszabb pillanatomban kap el, a láncos motorlakattal addig ütöm, amíg lélegzik.


Ha mázlija van, csak ordítok vele, nagyon.


Még nem kaptam rajta senkit szerencsére.


Az más kérdés, ha ott vagyok, odajön, tetszik, megkérdezi, ráülhet-e, lefényképezkedhet-e vele, satöbbi. Ilyen már volt, normális volt az ürge, mondtam, persze, nyugodtan, főleg, hogy dumálunk vagy 20 percet, és látszott, hogy nem horgász, meg ilyenek :)

2014. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem motorozom, de kb a kezét-lábát törném annak, aki hozzányúl a tulajdonomhoz. (Nekem eszembe nem jutna felülni, még fényképezni se nagyon. )
2014. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem autóval volt ilyen. Láttam az ablakból, ahogy neki támazkodik, rátette a mancsát a szép tiszta autómra, mikor valami szép csaj jött.. Valami haverjával dumált, ott voltak egy tragacs autóval. Lementem, én is vártam egy csinos csajt, majd úgy szájon vágtam, hogy a haverja tragacsának motorháztetején átesve zuhant a földre.
2014. jan. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na jó, vicceltem. De szerintem ez a megoldás. Aki ennyire leszarja más tulajdonát. A zipzáras karcolás azért elég durva.
2014. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nyugodtan ordíthatsz vele, mert aki ennyire sügér, hogy csak úgy felül egy motorra ami az utcán van letámasztva és nem az övé, azt hiába kéred meg kedvesen és szépen, akkor is téged fog irigy bunkónak kikiáltani.

Ha pedig akkor is pampog, ha szépen szólsz, meg akkor is, ha durván, akkor minek szépen kezdeni? Félre ne érts, én is béketűrő, ha lehet akkor konfliktust nem generáló ember vagyok.

De ebben a helyzetben nagyon nehéz lenne higgadtnak maradni nekem is. Mert ugye neked a motor nem csak használati tárgy, hanem nagyon vigyázni is akarsz rá.


Szóval én a helyedben nagyon határozottan, emelt hangon, de káromkodásokat és az ordibálást mellőzve megkérném, hogy szálljon le róla, és legyen szíves megadni a címét/telefonszámát, mert szeretném elküldeni neki a motormosás és a fényezés polírozásának számláját. Hidd el gyorsan arrébb fognak menni :D

2014. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!