Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto vagy Ford...

Fiat Grande Punto vagy Ford Focus a jobb választás 1 millió forintért?

Figyelt kérdés

Hosszas keresgélés, információgyűjtögetés után ezt a két típust néztem ki magamnak. Ugyanis ezek tetszenek formára, aránylag megbízhatóak, kellően nagy belőlük a választék, és elég jó áron hozzájuk lehet jutni. Persze, nem egy kategória a kettő.


A Punto lényegesen kisebb, ugyanakkor, sportosabb, fiatalosabb és mivel leginkább csak ketten használnánk nem okoz gondot, hogy nincsen nagy csomagtere vagy hogy hátul elég szűkösen lehet elférni. Minimum 90LE-s akarok venni, az 1,3 dízel elég takerékos, viszont inkább a dinamikusabb 1,4 95LE-s benzint részesíteném előnyben (vagy akár a 120LE-s T-jet). Találtam is egy nagyon jó hirdetést, a 95LE-s fajtából, 2009-es, 2020-ig műszaki 120e km, kívül-belül patika. Nagyon jó vételnek tűnik.


Ugyanakkor a Ford Focus kombi (2006-2007 körüli) egy nagyobb, tágasabb autó, és a család jobban örülne neki, mert a szüleimnek egy kis autója van, és mostanság elég gyakran kell 2-300km-es távokat mennünk, és autópályán nagyon erőtlen a kis autó, illetve mindig kölcsön kell kérnünk, ami már kicsit kellemetlen. A Focus-t lehetne nagyobb motorral is venni, mondjuk 110LE-s 1,6 dízelt. Az tökéletesen megfelelne a céljaimnak. Persze ezekbe több km-van, de 150-200e km között elég sokat lehet azért még találni.


Ti melyiket választanátok?



2018. jún. 3. 12:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Az 1 (max: 1,1) millió forint csak magára az autóra értendő. Tehát a névreírás ktg, biztosítás stb-re van külön forrás.
2018. jún. 3. 12:32
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Puntót venném, nekem is az van (dízel, 1.3, 90LE) és gondtalan :)


Motorikusan soha nem volt vele gond (vagyis bontatlan), mivel mindig megkapta a kötelezőket (javaslom hogy 15 ezrenként olaj és szűrők legyenek cserélve, a gázolajszűrőt elég 30 ezrenként) fékfolyadék, hűtőfolyadék 2 évente


A turbó (ha nincs megölve a motor) kiválóan működik


Fogyasztás jó - ha nem hajtod 4 literrel elmegy


A fékek a megszokotthoz képest erősek, szokni kell kezdetben


A klíma problémamentes


A kuplung alul fog


A csomagtartó, az üzemanyagtartály, és a szélvédő mosó tartály sajnos kicsik (elvileg ez nem egy túraautó szóval valahol érthetőek ezek)


A küszöb nem rohadós, legalábbis nem tapasztaltam eddig, viszont ebbe azt is bele kell számolni, hogy a kocsi nem szokott napokat az udvaron állni


Ami meghibásodásra alkalmas az a bajuszkapcsoló, mert silány a minősége, ez nekem is cserélve lett, illetve a kormányon lévő gomboknál tapasztalható érintkezési probléma, továbbá a gumicső, amin keresztül a víz a hátsó szélvédőre jut a sorozatos csomagtartó nyitogatástól elérik, ezért elképzelhető, hogy javítani kell majd


Motorvezérlőt és karosszériavezérlőt ellenőriztesd le lehetőleg ne kontároknál, mivel rejtegethet hibákat a kocsi még ha nem is küld hibaüzenetet (ezt csak rutinból)


Összességében nem egy idegbeteg, ellenben élvezetes vele autózni: városban könnyű vele parkolni, országúton is teszi a dolgát, de azért figyelembe kell venni egy előzésnél, hogy nem 3 mp alatt van 100-on, autópályán is lehet vele tartani kényelmesen 140-150-es tempót (főleg ha 6 sebességes)


Vannak apróbb idegesítő baromságok, amik idővel megjelennek, azonban nyugodt szívvel tudom ajánlani a kocsit! Kopó alkatrészeken kívül nem nagyon kellett cserélni rajta semmit. 11 éves, és 250 ezer van benne.

2018. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. jún. 3. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!