Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhirdetésnél/internetre...

Autóhirdetésnél/internetre feltöltött autós képeknél miért takarják ki a rendszámot a hirdetők?

Figyelt kérdés

Mégis mi az oka?

Milyen módon engedne visszaélésnek teret? Ez nem egy bankszámlaszám, ha csak a boltig elugrom, akkor is körülbelül láthatja 50 ember, de még a ház előtt parkolva is.



2018. jún. 3. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Használd a keresőt, már ezerszer megkérdezték ezt!
2018. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, figyelmetlen voltam!
2018. jún. 3. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Végre egy kulturált kérdező! Sok sikert a GYIK-hoz! :)
2018. jún. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amint látod a lepontozás itt nagyban dívik, de ezt be kell tudni a gyerekek játékának. Felnőtt emberek nem foglalkoznak ilyen dedós dolgokkal. :)
2018. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akármiért is takarja ki felhívod a kinézett autó gazdáját vagy írsz neki és megkérdezed tőle a rendszámot. Ez nekem mindig bevált.
2018. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Akkor, hogy legalább egy értelmes válasz is legyen, ha valaki esetleg később visszanézi a kérdést.


Ha kereskedő hirdeti akkor általában azért van kitakarva, hogy ne tudd a km-óra állást és az autóval kapcsolatos káreseményeket lekérdezni. Ugyanis a az autókereskedők nagy része vissza szokta tekerni a kilométerórát, ha valaha el szeretné adni az autót. Hiszen az átlag magyar egy használt autó esetén mit néz meg először?! Hogy mennyi km van benne...

Hasonló a helyzet a káreseménnyel is. A voltetörve.hu-n pár ezerért már le lehet kérdezni, hogy mikor, mekkora mértékű törése, sérülése, javítása volt az autónak, és ezzel együtt meg kevés a baleset után szakszerűen megjavított autó. Az ilyenkor ún. rejtett hibák gyakran csak később szoktak előjönni. A tudatos vevő pedig egy törött autót nyilván kevesebb eséllyel fog megvenni.

Nyilván nem tisztességes, hogy ezt csinálják a kereskedők, dehát e' van.


Magánszemély esetén pedig szerintem változó, ott értelmes indokot nem hallottam még én se. Vagy ott is rejtegetés áll a háttérben, vagy pedig az, hogy sokan sajnos abban a tévhitben élnek, hogy mindössze egy rendszám alapján bárki, bármit megtudhat az eladó/tulajdonos kilétéről. Pedig ilyen nincs. Egy átlagember a rendszámról csak a típust, színt és azt tudhatja meg, hogy nem áll-e körözés alatt a jármű. Ez tény.

Ettől részletesebb választ nem tudom tud-e még valaki adni erre a kérdésre.


A többieknek: miért baj az, ha valaki olyan kérdést tesz fel, ami már volt? Tudtommal ez az oldal azt a célt szolgálja, hogy bármit meg lehessen korlátlanul kérdezni. Megmondom őszintén, sokszor nekem sincs kedvem X oldalt végig tekerni, hogy na ugyan 5-6 évvel ezelőtt szerepelt-e már ilyen kérdés. Más kategóriákban vannak naponta többször előforduló kérdések is bőven...

2018. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!