Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorosok nem jogosúltak a...

A motorosok nem jogosúltak a teljes sáv használatához?

Figyelt kérdés
Többször is ledudáltak a mögöttem közlekedők amikor mögöttem jöttek, és nemtudtak előzni a szebejöbő forgom miatt. A sáv jobb szélén gyakran nem tudok közlekedni, mert rossz az út, vagy nagyon poros, így kénytelen vagyok a sáv közepén közlekedni. Ilyenkor mi a teendő, ha meg akarnak előzni?

2018. jún. 6. 18:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha sávon belül a bal oldalon a biztonságos, akkor ott menjél. Mindenek előtt a biztonság. Az a baj, ha kihúzódsz jobbra, akkor tuti úgy fognak megelőzni, hogy nem várja meg a tiszta előzés pillanatát, nem vált sávot és félig mindkét sávban megy el melletted az autó. Nos, ez nyilván szabálytalan és veszélyes. Én szoktam olyat csinálni, hogy ne tudjanak így veszélybe sodorni, hogy a nagyon idegbeteg mögöttem jövőnek kihúzódok a sáv bal oldalára, tehát neki muszáj teljesen sávot váltania ahhoz, hogy megelőzzön, így amikor már majdnem mellém ér akkor áthúzódok a sávom jobb oldalára ezzel normális távolságot létrehozva. Sajnos az idegbetegekkel nem lehet másképp, arról meg ne is beszéljünk, hogy az ilyen idiótákat egy csuklómozdulattal állva hagyom ha akarom. De általában nem akarom. Menjen csak bele a trafiba, hány ilyen volt már....
2018. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Akrapovicnak csúfoljak és én bemutatnék aztán rugnam le a tukret. Nem az elozo vagyok aki irta, hogy le rúgná a tukret.
2018. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
A kamionost gondolom nem dudálja le amikor elötte megy.
2018. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

Ha ok nélkül az út közepén mész én is le foglak dudálni, mert feleslegesen nehezíted meg az előzést.

Ha lerúgod a tükrömet, azzal a lendülettel rádhúzom a kormányt. Te fogsz rosszabbul járni.

2018. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
Tipikus autós aki sosem motorozott... de mindegy ha sokkal lassabban mész akkor előznek meg. Valoszinuleg te lassan mész és kozepen aminek nincs ertelme mert ugy tenyleg nehezited az előzést. Ezért dudalnak hogy menj kicsit beljebb mert te tudsz hisz 2kerek...
2018. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Megírta az okot, hogy miért nem megy az út jobb oldalán. Rossz az út, szétveri a gumit, felnit, futóművet, de esőzéskor akár mélyebb tócsa miatt is középen vagy a sáv bal oldalán muszáj menni. Azért mert valaki türelmetlen, nem fog a motoros belemenni a kátyúkba, várja ki míg nem jönnek szemből és teljes sávváltással előzzön. Ha jó az út, általában jobbra tartanak.
2018. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ahol megy az autó jobb kereke ott érdemes menni mert apró gumidarabok leválnak a kocsiról és segíti még a tapadást is a közepén az útnak meg lehet olaj folt is
2018. jún. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
#14 hangsúlyozom, hogy a SÁV közepén, nem pedig az ÚT közepén.
2018. jún. 7. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!