Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó ajánlott autópályára?

Melyik autó ajánlott autópályára?

Figyelt kérdés
Egy 86 lóerős Corollám van, 20 éves lesz lassan, 130 fölött már igencsak nagy a motorzaja, nem igazán komfortos, 3700-4000 közötti a fordulata ilyenkor. Eladni nem szeretném, de sokat kell pályán mennem, kell egy dízel talán. A 90 lóerős és a 110 lóerős Vw tdi-k között nagy lehet az eltérés? Gondolom ajánlott egy 6 sebességes kocsit venni inkább.
2018. jún. 8. 00:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha 130 fölött akarsz száguldozni, olyat vegyél, amin van kék lámpa a tetején.
2018. jún. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Itt ne hallgasd senkire!

Vagy hülyesèget írnak,vagy fikàznak,kötekednek,trollkodnak.


Èn pl. Sokat olvasgattam utàna,hogy kinek mi jött be.

Volt egy elkèpzelèsem,beszèlgettem màsokkal ès vègül döntöttem ès negvettem az autót.


Nem írom le milyet vettem mert ahogy màr írtam sok itt a túl okoskodó,beszólogatós,fikàzó.

2018. jún. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Lehet ott 100-at is menni. Egyáltalán nem kötelező 130-at erőltetni.
2018. jún. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy mennyi pénzed van, mert hiába mondom hogy ez az autó tuti ha neked negyed annyiszor sincs, mint amennyibe kerül
2018. jún. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A TDI is hangos lesz, de kevesebbet fog fogyasztani. Az autód azért hangos, mert 20 éves, és gyenge a zajszigetelése.

Ha autópályán is csendben akarsz autózni, akkor a prémium kategória felé kell nézelődni, vagy legalább a modernebb középkategóriások felé, mivel ezeknek jobb a zajszigetelése. Végső soron azon múlik, nem a fordulatszámon.

Sok autópályázásra jobb a dízel, mert jóval takarékosabb. Karakterénél fogva jóval kisebb is a fordulatszám, mint egy szívó benzinesnek. A turbó benzinesek sem forognak annyit pályán, mert a feltöltés miatt már alacsony fordulaton rendelkezésre áll a maximális forgatónyomaték.

Nem kell 6 sebességes autó. Nem a fokozatok száma a lényeg, hanem az áttétel. Ha alacsony fordulatot akarsz, akkor hosszú áttétel kell, ahhoz viszont megfelelően erős motor is kell.

2018. jún. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 110 lóerős TDI-m volt (Golf IV) 145-tel szerettem vele járni pályán. Én mindenképp 110 lóerőtől felfelé nézegetnék, jó az a kis plusz nyomaték. 6 sebességest nehezebb találni jóval. Szerintem annyira nincs jelentősége. 6,2 volt a fogyasztásom így. Mellette elégdinamikusan hajtottam. Átépíteni meg megint csak nem éri meg 5-ről 6 sebességesre. Csak az alkatrész 100.000 Ft legalább + az új kuplungszett. Pontan senki nem tudja mennyit, de csak pár decit lehet vele nyerni.
2018. jún. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
0%
Ha tényleg sokat kelle menned ami lrgalabb évi 15-20ezret jelent akkor elgondolkoznék egy dizelen,amugy semmi ertelme ilyet meg egyaltalan masik autot venni!
2018. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem pörög, baromi erős, és nem is eszik sokat.

és rendelhető is.


[link]

2018. jún. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy kicsit még várj ki, hátha elkezdik a németek kitiltogatni a városokból a dízeleket. Akkor valószínűelg meg fognak jelenni ezek a viszonylag fiatal dízelek a magyar használtautó-piacon. Persze mind orvosé vagy papé volt, és garázsban tartott, de ez már a magyar piac sajátossága :)
2018. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezért nincs értelme egy másik ócska, 20 éc körüli autót venned. Ha már veszel valami, akkor valami fiatalabbat kéne nézzél, mindenképp 120-130 lóerő felett.
2018. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!