Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autóval mennyire...

Elektromos autóval mennyire ajánlott külföldre menni?

Figyelt kérdés
Van egy 24Kwh Nissan Leaf autóm és az lenne a kérdésem hogy Budapestről Erdélybe el tudok-e menni vele? Budapest-Csíkszereda lenne a végcél. Hány nap lenne illetve mennyire vannak gyorstöltők?

2018. ápr. 24. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudsz , de az : Pálya külső 80-90 végig és megállsz néhányszor tölteni.
2018. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána hogy hol van töltő állomás és a többit már csak ki kell számolni.
2018. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos Erdélyben még csak nagyon gyéren van kiépülve a villanyautó töltő hálózat, de folyamatosan próbálják fejleszteni, meg lehet kockáztatni, úgy ahogyan te is mondod az oda utat sajnos nem órákban, hanem napokban kell előre eltervezni és kiszámolni:

[link]


Kolozsvárig nincs gond, szépen el lehet jutni addig. Marosvásárhelyen nem tudom milyen, a töltő hálózat, vagy hogy van-e, de ha van Vásárhelyen töltő, akkor onnan már viszonylag jól elehet jutni Csíkszeredáig szerintem.

2018. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat igazából az miatt parázok hogx 130km-t tud az autó és ez lejjebb is mehet ha van egy emelkedő. Az útviszonyokat is figyelembe kell venni
2018. ápr. 24. 11:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó lenne nem lemerülni mert akkor tréler van csak
2018. ápr. 24. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából nagyon komoly szint emelkedés csak a Királyhágóig van, addig éri nagyobb merülés az akkut amíg legyőzi az emelkedőt a hágóig. Utána lefelé meg már csak leejt az út Csucsáig és van jó visszatöltés, nem is kell szinte nyomin a gázt addig.
2018. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom kapsz töltőt hozzá gyárilag.

Az utolsó előjelzett villámtöltőn érdemes 100-ra feltölteni.

Ha minden kötél szakad a hálózati.

2018. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyilván meg fogom tervezni alaposabban az utat és minden töltőt magammal viszek mert valahogy úgy érzem lesz ahol csak 220V-ról tudom majd tölteni ha esetleg kellene. Sajnos nem éppen valami nagy az akkumulátor de ez van. Ahogy láttam vannak Romáiában töltők de a legtöbb Type 2-es azaz ha ott kell töltenem ami nagyon valószínű akkor órákig is eltart.
2018. ápr. 24. 15:02
 9/9 A kérdező kommentje:
De kicsit arrébb van Chademo amivel 100-ra feltolom.
2018. ápr. 24. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!