Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 18 éves VW-t venni?

Érdemes 18 éves VW-t venni?

Figyelt kérdés
Egy b5-ös Passatról lenne szó. Egy barátomtól venném, garantált a 300 ezer km, előtte a szülei használták. 1.9-es pd tdi. Viszonylag már tényleg olcsón árulják, nehezen mennek ezek a kocsik. A motor rendben van, kivéve érződik a legnagyobb átok a kettőstömegű. Karosszériára ráfél egy polír, első lökhárító cserélve lett mert pár éve össze szedtek vele egy "erdei állatot". Belül nem sűrűn lehetett takarítva, ezt úgy mondom, hogy rendben van viszont nálam patyolat tiszta még a padló is. Turbó lett újítva nem régen. Családos ember használta de normális távokon és pörgött is a motor. Azért gondolkodom ezen nagyon mert ahogy néztem az apróhírdetéseket nem sokkal jobb állapotúak persze biztosan hamis km-el (tudom nem kell nézni) akár 500-1000 euróval is többet érnek. Az az igazság, hogy szeretnék belőle szép autót kihozni (jelenleg egy 1.2-es Corsám van ami 2003-as a passat 2000) Van a b5.5 ami különbözik de nem vonz jobban. Nem, Smoke&Charmot sem akarok kihozni belőle. Arra venném a dízelt amire ki van találva de nem chippelés stb. Megéri, vagy ajánlana valaki mást?
2018. jún. 13. 01:31
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nehezen mennek ez tény, mert szarok és időnként előjöhetnek kellemetlen tételek.

18 éves kocsit akkor sem vennék ha csak 1.2es benzinesről lenne szó, boltba járásra.

2018. jún. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezt ne vedd meg, ha a nyugalmad fontos. Ha viszont kalandra, kihívásokra vágysz, akkor csapj bele.

Az árat a kért összeg feléből kezd el lealkudni.


Amúgy csak a baj lesz vele.

2018. jún. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Könyörgöm ne...ne akarj ekkora szopórollert venni. Belenyúlhatsz olyan költségekbe, hogy leszakad a tarkód. Pont ilyen ~300 ezernél jön elő minden bajuk. Ezeket a 20 éves német prémium fostömlőket 320d, 1.9 pdtdi stb. nem behozni kéne meg megvenni hanem beleburítani az árokba.
2018. jún. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel árat nem írtál, csak azt tudom mondani, hogy ha lenne egy működő 2003-as 1.2-es Corsám, és a haverom felajánlaná, hogy cseréljem el az ő 2000-es 1.9 PDTDI Passatjára, nem mennék bele. Ilyen öreg autóknál már az a fő, hogy várhatólag minél kevesebb baja legyen, és a kis Corsád ilyen szempontból jobb.
2018. jún. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A VAG 1.9 TDI/PD TDI a legjobb vétel ebben az árkategóriában ilyen elvárásokkal.

Ezt a példányt nem erőltetném, nyilván le van rúgva rendesen. Nem tudom melyik országban nézelődsz, de itt 800.000-1.000.000 Ft körül kapni jó állapotút.

2018. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen. Kaland lenne benne kb az az ár amiért az 1000 euróval drágább zsákbanmacskát venném. Az az igazság, hogy a Corsa kezd nagyon kicsi lenni. És azért az a 75 ló nem túl sok. Igaz heti egyszer esetleg többször megyek tóbb 100 km-t de nem a leg komfortosabb. Régóta álmom egy passat vagy golf 4 csak már sok a leharcolt. Újabbak akárhogy nézem nem jönnek be semmilyen autóban. Pedig pénzem még lenne is rá. Egyébként Szerbiában nézegetem. Azért könnyebb euróban számolnom.
2018. jún. 13. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!