Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi autó adásvételi nélkül?

Külföldi autó adásvételi nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vettem egy osztrák autót egy magyar emberkétől. Azt mondta nem tud adásvételit irni majd azt annak kell aki apapirokat fogja intézni a forgalomba helyezéshez. Hogyan tudom ezt megoldani forgalomba helyezni így? talán ott ki an vonatva. Értelmes váladzokat várok. Köszi előreis

2018. jún. 13. 04:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném még azzal hogy kaptam hozzá egy vezetett szervízkönyvet és két ilyen sárga papírt elvileg az a forgalmija.
2018. jún. 13. 04:57
 2/7 anonim ***** válasza:

hát merész ember vagy. Szerintem csak egy kertben álló autót vettél, mert így nem helyezheted forgalomba. Akár lopott is lehet, hiába van szervizkönyve.

Adás-vételi szerződés az alapja az örömnek...kell az eladó(aki csak igazoltan a jármű tulajdonosa lehet) az összes járműadat, és két hiteles, megtalálható tanu.


e nélkül sajnos..


Papírok nélkül kidobott pénz.(volt)


szerintem.

2018. jún. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Röviden, tömöten: sehogy.

Szabályos adásvételi szerződés nélkül autó venni nem lehet, legfeljebb egy halom vasat, amiből többé már nem lesz forgalomba helyezett autó.

A külföldröl vásrolt autók esetében pedig két nyelven megírt adásvételi a követelmény, plusz ott is vannak hivatali teendők az autó országból kivitelét illetően.

2018. jún. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
Komám téged úgy átvertek mint ide dubai!
2018. jún. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bontásra még jó lesz.
2018. jún. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tehát ha jól értem, semmivel sem tudod igazolni, hogy az autó a te tulajdonod? A "forgalmi" és a szervízkönyv nem igazol semmit. Így a hatóság szerint akár lophattad is...
2018. jún. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Átb/sztak, úgy istenesen.

Innen forgalomba helyezni nem tudod. Sőt a motort, alvázat sem tudod továbbértékesíteni a sáros számok miatt.


Ebből már jól ki nem jöhetsz, max egy kint adásvételi hamisításával

2018. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!