Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megyek autóval, és előttem...

Ha megyek autóval, és előttem egy csapat biciklis az egész sávot elfoglalja, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, máshol hogy van, felénk jó időben nem ritka jelenség, hogy egy kazalnyi bicós elfoglalja az egész sávot, ha nem jönnek szembe, akkor még a szembe sávba is átkóricálnak. Az út sok helyen nagyon szűk (még egy normális, út szélén közlekedő biciklist is necces kikerülni), szóval simán előzni nem mindig lehet.

Ha rájuk dudálok, akkor bemutogatnak, vagy vihognak és mennek ugyanúgy tovább.

Ilyenkor mit lehet tenni autósként?

Veszélybe sodorni nem akarok senkit, de azért nonszensz, hogy sokszor kilométereken keresztül nem lehet haladni tőlük, ráadásul enyhén szólva szabálytalan, amit csinálnak.

Rá lehet őket valamivel bírni, hogy lehúzódjanak? Ha már x ideje így haladnak, és nem adják semmi jelét, hogy szabályosan terveznek közlekedni, akkor a rendőr csinál velük valamit?


2018. jún. 13. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megvárod, míg üres lesz a szembe sáv és megelőzöd őket. Ha oda átkóricál valaki, azt ledudálod. A saját sávjában menő csapat biciklisnek nincs értelme dudálni, mert mire berendeződnének egy sorba, úgyis megelőzöd őket. Persze szabálytalanok, mert csak egymás mögött mehetnének, de ez ellen nem sokat tudsz tenni. Esetleg rendőrt hívsz.
2018. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így kell:

https://www.youtube.com/watch?v=f8lvJjIUgYA

Csak neked könnyebb dolgod van, mert a biciklisek nem mennek ilyen gyorsan.

2018. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ha oda átkóricál valaki, azt ledudálod"

De erre írtam: "Ha rájuk dudálok, akkor bemutogatnak, vagy vihognak és mennek ugyanúgy tovább."

Csak nem megyek keresztül rajtuk...

2018. jún. 13. 12:41
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Azt csinálod, amit bármelyik, nálad lassabban haladó autóval. Elfogadod, hogy nem csak te közlekedsz az úton, és hogy időnként ilyen-olyan okból nem lehet gyorsabban haladni, mint az előtted menő. Aztán ha alkalom adódik, megelőzöd őket.


Vagy ha szívedre tudod tenni a kezed és azt mondani, hogy te sosem szegtél meg tudatosan KRESZ-szabályt, akkor szépen állj félre, és hívd a zsarukat.

2018. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindenre nem tud jó lenni egy oldalra fordított ablakmosó fúvóka... a szabálytalan bringások előzése közben pl. ingyenes hűsítőnek...
2018. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván KRESZ szerint szabálytalan, ha egymás mellett haladnak kerékpárosok.


Amíg a szembe sáv üres addig kerüld őket ott. Ha oda is átkóricálnak akkor az egy elég fura helyzet, én nehezen tudom elképzelni. Itt ha nem akarod őket veszélyeztetni akkor a rendőrség tárcsázásán kívül kevés dolgot tehetsz.

2018. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4

Nem, nem igazán rémlik, hogy tudatosan megszegtem volna a kreszt. Lehet hogy előfordult egyébként, és akkor mi van? Ha más is szabálytalan, akkor én is lehetek az nyugodtan?


#5

Ez nem rossz ötlet, köszi! :D

2018. jún. 13. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bringás vagyok (pontosabban az is) de az 5. Nekem is tetszik. :)


Sajnos az olyan esetek miatt, mint ami a kérdésben is szerepel, ekkora a bringásokkal szembeni ellenszenv.

2018. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Én is többet bringázok, mint amennyit vezetek, de ezt a "fajtát" utálom. :D

2018. jún. 19. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!