Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pályamatrica. Nem befolyásolja?

Synesztro kérdése:

Pályamatrica. Nem befolyásolja?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy van egy munkásautónk. Havonta veszegetjük rá a havi pályamatricát. Most azon gondolkodtunk, hogy vennénk rá, 2 megyei éves matricát, mivel lényegesen olcsóbb, és nekünk az az ingázáshoz tökéletesen megfelelne. A kérdésem az, hogy amikor viszont nem mi használjuk, akkor egy kollega hébe-hóba, hazamegy vele Erdélybe. Akkor ő a 10 napos országosat veszi rá. Nem befolyásolja ilyenkor a mi éves megyei matricánkat ez? Félek, ha hazajön, és visszaadja, elindulunk, és pár nap múlva jön a bünti.:S Hogy megy ez? Valaki gyakorlati tapasztalat?

2018. jún. 14. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
miért befolyásolná? egy kis logikus gondolkozási képességet nem ártana felszedned
2018. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja. Nekem is évek óta éves Fejér és Pest megyei matricám van, évente párszor veszek országosat.
2018. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem befolyásolja a két matrica egymást.

Az éves megyeik egész évre, pontosabban vásárlástól következő év jan. 31ig érvényesek folyamatosan. Ha közben vesztek egy 10 naposat, akkor 10 napon keresztül bárhova mehettek, ilyenkor ez a megyeit űbereli.

Ha lejár a 10 nap, akkor ugyanaz lesz a helyzet, mint előtte, azaz csak az adott megyékben mehettek.

2018. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nekem van az autón egy éves Pest megyei, mert sajna "kötelező" lett (vagy eltankolnék sokszorannyit). Amikor nyaralni megyek, vagy nyáron több alkalommal lébecolok messzebb, olyankor veszek egy 10 hónapost vagy egy havit. Ha ezek lejárnak, utána a megyei még ugyanúgy érvényes lesz következő év január végéig.
2018. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Nekem is két megyei: Pest és Fejérmegyei matricám van. Viszont, amikor túrázni/kirándulni megyünk, akkor megveszem a 10 napos országos matricát. Mindig így csináljuk. Nincs probléma.
2018. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi összefüggés nincs. Annyi matricát veszel egy autóra amennyit akarsz, egyik nem "üti" a másikat. Havonta venni matricát elég illogikusnak tűnik, bár ilyenkor arra mész amerre akarsz, a megyeivel meg oda kell figyelni hogy hová mész. Éves megyei jobb megoldás lehet még ha kettőt is kell venni belőle. Ülj neki és számold ki melyik megoldás jobb anyagilag az eddigi használati szokás alapján. Feleslegesen ne hizlald a politikusokat, csak amennyire nagyon "muszáj".
2018. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem.

A 10 napostól függetlenül abban a két megyében következő év január 31-ig korlátlanul jöhetsz-mehetsz. Tök mindegy milyen más matrica van még az autóhoz.

Én is így használom évek óta. 4db megyei matricám van és évente egy-két alkalommal ha a 4 megyén kívül van dolgom, akkor veszek ezekre az alkalmakra pluszban egy-egy 10 napost.

2018. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, az értelmes, és komoly válaszokat, segítettek, és persze az első kivételével mindenkinek ment a pacsi. Az elsőnek üzenem, hogy sajnálom, hogy engem nem jogsival együtt húztak ki anyámból, és mivel csak 1 éve van meg, így ezekről a számára nyilván ősrégen ismert dolgokról, neki az óvoda óta van tudomása, nekem sajnos nem tanították meg, még a kressz oktatáson sem, mivel akkor lett volna annyi logikám, hogy feleslegesen nem teszem fel ezt a kérdést. A logikáról annyit, hogy itt Magyarországon árulja el, mi normális, és mi működik logikusan, főleg a közlekedésünkben? Szóval elnézést kérek a tudatlanságomért mindenkitől, csak gondoltam logikusabb megkérdezni itt pár tapasztaltabb embert, ami "csak" egy kis gépelési időt vesz igénybe, mint rosszul gondolni valamit, és aztán kifizetni egy rakás pénzt bírságra. Ígérem mostantól fejleszteni fogom ezt a nyilvánvalóan rosszul működő gondolkodásmódot, Főleg, hogy amint látom a válasz 100%ban hasznos is volt. Szóval én kérek elnézést.:(
2018. jún. 16. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!