Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnak olyat az ARH CAM S1...

Tudnak olyat az ARH CAM S1 -es szuper traffipaxok, hogy a közeledő és a távolodó járműveknek különböző a megengedett sebessége, azaz külön kezelni a 2 irányt?

Figyelt kérdés
Azaz PL kiteszik az út egyik szélére, ahol a közeledő gépjárműveknek 60km/h a megengedett sebessége a távolodónak pedig 90km/h-ezeket tudja külön kezelni, mármint belehet neki ezeket manuálisan állítani?

#mobil #traffipax #ARH-CAM-S1
2018. jún. 15. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Józan paraszti ésszel gondolkozva szerintem nem.

Lézeres elven műköik a sebességmérés, azaz van egy lézerforrás és egy detetkor. A forrás által kibocsájtott jel visszaverődését érzékeli a detektor, a kimenetei és visszaolvasott jel adja meg a mért sebességet.

Ez alapján egy sorrás-érzékelő páros egy időben csak egy célpont sebességét tudja megadni.

Nem ismerem bővebben a specifikáció a publikusnál:

[link]

A dual sensor-t sem pontoson tudom, hogy miért van benne.

Lézerből viszont szerintem csak egyet tartalmaz.


Innentől már csak az a kérdés, hogy időben gyors egymás után képes-e a kamera szoftvere lekezelni azt, hogy ha az egyik cél távolodott a következő az pedig közeledik.


Annó, amikor bemutatták a kamerát pont a tvriport közepedte fagyott le a szoftvere és szégyenült meg a rendőrség. Ez alapján azt mondanám, hogy nincs olyan szinten a sw, hogy egy komplexebb mérési módot kezelni tudjon.


De csak találgatok.

2018. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodom, de úgy rebezsgetik a "mindent látó csodaszer"...na persze...
2018. jún. 15. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Youtube-on van pár elő videó a működéséről. Kétféle üzemmódot láttam rajta.

Egyik: több sávot is figyel a kamera, de minden sávban egy irányban közlekednek. Ez az ARH promo videója. Itt méri/fotózza a kamera szinte az összes rendszámot és társít hozzá sebességet is, de kétlem, hogy ez a módszer validált lenne.

Másik: van a trafi képernyőjének közepén egy célkereszt. Amelyik autó bekerül a célkeresztbe, annak a sebességét méri. Szerintem ez a validált (kalibrált) lézeres sebességmérés. Sajnos az összes ilyen videón az látszik, hogy a célkereszt úgy van beállítva, hogy csak egy forgalmi sávot nézzen, így nem derül ki, hogy a szembe jövő sebességét is tudná-e mérni oda-vissza. Szerintem szándékos ez a kamera pozíció.

2018. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!