Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűnik úgy, hogy a...

Miért tűnik úgy, hogy a rendőrség csak a gyorshajtókkal foglalkozik? Na és a részegek? Vezetés közben chatelgetők?

Figyelt kérdés

Mert ezek is gyakoriak... ezekről miért nem hallani annyit, hogy tömegesen büntetnének érte? Miért csak a trafi a rendőrség vesszőparipája?

Egyáltalán, miért nincs komoly szankció az ittas vezetésért és a mobilozgatásért?


2018. jún. 15. 12:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ittas vezetésért elég komoly szankció van hazánkban!

Pl. horvátoknál 1 sör után még simán lehet vezetni :)


Gyorshajtókat a legkönnyebb kiszúrni és egyszerű is!


Az ittas vezetés kiderítéséhez meg kell állítani minden egyes autót, szondáztatni kell, míg a gyorshajtásért csak be kell(ene) állni egy bokor mögé!!!

(Vagy lásd civil autók)


Mobilozgatást vagyis chatelést elég necces kiszűrni....

Fülnél tartott telefonálást még ki lehet, na de a chatelést pl.? Hogy?

Nekem a GPS lent van a sebváltónál és néha menetközben is rápillantok 1 másodpercre, ez is úgy tűnhet másnak mintha chatelnék, közben nem...

Szóval ez necces!

2018. jún. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

na igen, és én szívtam is már meg, mert GPS-eztem és az okos rendőr persze azonnal azt gondolta h mobilozok, az istennek se tudtam meggyőzni ...

ha meg netán kamrrafelvétel készül, utólag főleg telje sképtelenség eldönteni h az a kütyü most mobilteló volt vagy GPS ... szal egy vicc ez.


a gyorshajtáas a legegyszerűbb, legnyereségesebb

2018. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mert ez a legkönnyebb módja a pénz begyűjtésének. A járművet nem kell megállítani mint a szondáztatásnál. Ráadásul a megszondáztatott vezető ritka esetben lesz ittas, az afféle borítékos sorsjegy lenne, vagy nyert vagy nem, de inkább nem ittas. Míg a gyorshajtók figyelése a műszerekkel nagyon egyszerű és bizonyítható, sőt automatizálható.
2018. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
Attól, hogy valakit, aki rendszeresen gyorshajt megbüntetnek, még nem csak a gyorshajtókkal foglalkoznak. Szerencsére ittas vezető SOKKAL kevesebb van, mint gyorshajtó. 10-ből szerintem 9 ember hajtott már gyorsan és 5-6 rendszeresen szokott gyorshajtani. míg 10-ből valószinűleg maximum 1 ember vezetett már ittasan, és mondjuk 100-ból 1, max 2 aki rendszeren vezet ittasan. Szerintem. Vagyis remélem.
2018. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ittas vezetést durván büntetik, de ugye nehezebb álló helyből kiszúrni. Mobilozás nehéz, ha nincs róla felvétel nem sok mindent lehet csinálni vele. A többség meg nem az arca előtt tartja a telefont, hogy látszódjon az autón kívülről is.
2018. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Ittas vezetésért elég komoly szankció van hazánkban"

"Ittas vezetést durván büntetik"

Ez most komoly? :DDD Nyilván azért kapták el a városban a minap ugyanazt az embert kétszer is pár órán belül ittas vezetésért, mert akkora szankció van, és annyira visszatartja őket... Ugyan már.

+ az elmúlt 5 évben, mióta erre a környékre költöztem, egyszer szondáztattak meg engem, és egyszer a férjem, mikor ő vezetett, aztán ki is fújt, többet nem láttunk ilyet.


Én értem, hogy a trafival a legkönnyebb és leggyorsabb pénzt beszedni, de nem erről kéne csak szólnia a rendőrségnek...

2018. jún. 15. 12:59
 7/18 anonim válasza:

"Mert ez a legkönnyebb módja a pénz begyűjtésének."


A hülyék között igen.

2018. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"de nem erről kéne csak szólnia a rendőrségnek..."


Maximálisan egyetértek. DE amíg a gyorshajtás bírságolása a legjövedelmezőbb, addig mással nem fognak érdemben foglalkozni.

2018. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

pedig egyszerű a dolog. erre képesek.

komolyabb bűncselekményeket ugye nehzeebb megoldani, ezzel javítják az eredményességet.

2018. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező azért nem mindegy, hogy 1-2 sör után kapják el vagy 1-2 liter pálinka után!


Én egyszer szomszéd faluból jöttem haza eléggé ittas állapotban (elfelejtettem, hogy kocsival mentünk haverral mert előtte mindig buszozni szoktunk).

El hiheted, hogy a két falu között is 40-el jöttem hajnali 1-2kor, faluban meg vagy 20-al, hogy még egy lepkét se üssek el! :D


Nagyon benyomva nem voltam mert akkoriban bírtam a piát, de azért kiakadt volna a szonda ha pont ellenőrzés van + ugrik a jogsi + 300e büntetés + bevisznek őrsre!


Míg 1-2 sör után azt mondják szállj ki a kocsiból, menj haza gyalog egy 15e vagy 30e forintos csekkel a zsebedben.


Szóval nagyon nem mindegy a fogyasztott alkohol mennyisége.


Nálam vicces mert többször vezettem "ittasan" mint gyorsan.

Értsd: este jönnek haverok, előtte 1 órával benyomok egy mezei gyenge sört, aztán fater telefonál, hogy ki kéne érte ugrani a vasútra mert nincs busz.

2km oda 2km vissza, na max. ennyiket szoktam levezetni NAGY NÉHA 1 sör után, amit mellesleg meg sem érzek!

(Ezért nagyon nagy baromság ez a zero tolerancia!

Horvátországban tök jó, 1 sört ihatsz még vezethetsz!

Persze más ha nyáron 40 fokban egész napos munka után éhgyomorra nyom be az ember doboz sört mert akkor sokkal jobban megemeli a véralkohol szintet, de normális körülmények között (nincs dög meleg, nem fáradt az ember, ebéd után 1 sör miért ne férhetne bele??? Romlanak a reflexek? pfff szerintem pont fordítva, régen elég nagy kocka voltam, "jártam" ESL (Elektormos sport liga vagy mi) versenyekre (COD, WOT stb...) és mindig ha volt bennem 1 sör szépen nyertem a díjakat mert egyszerűen jobban tudtam koncentrálni, nyugodtabb voltam, míg amíg nem volt bennem 1 sör béna voltam :D

Szóval szerintem ugyan ez van az EGY sör + vezetés kombóval, legalábbis nálam!

Hülyeségnek tartom a zero toleranciát, az ember érzi magán, hogy 1 sör után képes-e normálisan vezetni vagy nem)

2018. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!