Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Halmozott büntetést kaptam,...

Halmozott büntetést kaptam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A mai napon történt, hogy menet közben leesett a platóról egy csomag, amit szerencsére észrevettem, nem történt semmi baj! A gond ott kezdődik, hogy egy rendőr jött mögöttem, először azt hittem segíteni fognak mert segítettek visszapakolni a leesett árut, aztán közölték, hogy most meg fognak büntetni!!! Az indok: Áru nem megfelelő rögzítése, közúti veszélyeztetés, közúti akadályoztatás, tolatás egyirányú utcában! Amikor kérdeztem, hogy biztos úr mit kellett volna maga szerint csinálnom akkor csak vonta vállát és közölte, hogy lebbezzek fel, ha nem tetszik!


Szerintetek lebbezzem fel a büntetést? Ha jól értem azt kifogásolta hogy az áru leesése után megálltam és nem tudtak miattam haladnia a sávban! De ha nem állok meg akkor hogyan kellett volna visszapakolnom az árut? Igazam lehet?



2018. máj. 11. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezhetsz, de csak részsikerre számíthatsz. Járművezetőként a te felelősséged a rakodás ellenőrzése. Semmivel nem mentheted ki. Nem voltam ott, nem én csináltam, sietni kellett stb., ezek nem mentesítenek a felelősség alól.

Még szerencséd is volt. Egy rossz rögzítés miatt a buszon 7 ember megsérült, 2 meghalt. A sérültek között volt anyám és apám. Buszba repültek be vascsövek egy fékezés után.

Annak a járműnek a vezetője is meghalt, ő volt a harmadik.

2018. máj. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Te teljes felelősséged a rakodás utólagos ellenőrzése és a rakomány biztonságos rögzítése mint a gépkocsi vezetője.

Ha neked egy telephelyen megrakodják az autót,akkor azt ellenőrizned kell és a rögzítését is,hogy az megfeleljen a kresz előírásának.A telephelyen,ha külön rakodók rakják meg a gépkocsit,akkor a rakodás befejezésétől a gk. vezetőé a teljes körű felelősség.

Ha C kategóriád is van ,akkor ebből is külön vizsgáztál,de elfelejtetted.A B kategóriában is van szó róla,de nem annyira összetetten.

A közúti forgalomba csak úgy vehet részt minden áruszállító ,legyen az segédmotoros,kerékpáros pizzafutár is,hogy a csomagja,rakománya biztonságosan,a közúti forgalomban való közlekedéshez előírtakban van rögzítve.

Innentől kezdve a te gondatlanságod okozta a rakomány leesésétől a hibák halmozását.

Egyirányú utcában a tolatás egy jármű hosszban a megengedett parkolás céljából.Vannak leíratlan kivételek is pl.ha az előtted lévő kigyulladna akkor biztonságos távolságra visszatolathatsz,ha ezt a mögöttes forgalom is lehetővé teszi.

Úgy kell közlekedni,hogy a személy és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse,másokat a közlekedésben indokolatlanul ne akadályozzon ,ne zavarjon.

Ezt Te mind megszegted a gondatlan rakomány rögzítés miatt.

Ha élsz a fellebbezési jogoddal.akkor azt is pluszban fizeted be és a büntetésed minimum megmarad,de még emelhetik is.

Döntsd el te inkább,hogy megkockáztatod e,de az előadók a rendőrségen nem most jöttek le a falvédőről.

2018. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elismerem hibáztam és ki is fogom fizetni a büntetést, de az érdekelne, hogy akkor mit kellett volna tennem a leesett csomaggal? Én ezt a részét nem tudom elfogadni a büntetésnek. Ha nem tolatok vissza és nem pakolom vissza, akkor kirúgnak a munkahelyemről, mert az én felelősségembe az is beletartozik, hogy darabszámra meglegyen a szállított áru. Ha nem tolatok vissza, akkor mégis hogy a fenébe kellett volna odacipelnem a 70 kilós csomagot? A három rendőrrel megértük felrakni úgy, hogy mellette álltunk. És hogyan kellett volna visszapakolnunk úgy, hogy nem akadályozom a forgalmat? Közben az is kiderült, hogy az áru sérült, így még a fizetésemből is le fogják vonni, de ez legyen az én bajom.
2018. máj. 12. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem érted. Természetesen mindezt meg kellett tenned. Kötelességed volt. De a dolog ott kezdődött, hogy nem ellenőrizted alaposan a rakodást.

S ebből nem egy szabálysértés lett, hanem - okozati összefüggésben az elsővel - az összes többi is.

Lehet, neked szokatlan és nehezen érthető.


Valóságtartalmát nem tudom, meg nem is akarlak bűnözőkhöz hasonlítani, de a filmekben az látszik, hogy az USA-ban a bankrablót megfogják, s a lista fegyveres rablás, rongálás, tiltott helyen parkolás, gépjárműlopás stb.

Szóval a számlájára mindent tételesen felírnak, nem csak azt, hogy töltött pisztollyal kérte szépen a lecsót.

2018. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, fellebbeztem! Meglátjuk mi lesz!
2018. máj. 14. 00:42
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Második lévén várom a végkifejletet.
2018. máj. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!