Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 200000-250000 km. -el érdemes...

200000-250000 km. -el érdemes még autót venni? Sok ez egy használt autónál?

Figyelt kérdés

Természetesen nem százezer Ft.-os lelakott autókra gondolok, hanem szép állapotúakra, olyan 500-tól 700e. Ft.-ig.


Kisautókra gondolok, mint pl. Mazda 323, vagy Opel Astra G és legalább 2000-es évjárattól.


2018. jún. 17. 12:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt meg hozzatennem, hogy napi hasznalatra kell, illetve legalabb napi 80 km.-t szoktam autozni.
2018. jún. 17. 12:46
 2/7 anonim ***** válasza:

G astrákba jó a Zvel kezdődő motor, tobb mint fél milliót elmennék megfelelő olajcsere periódussal.

Én már elgondolkodnek dizelen.

2018. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2005-ös Opelem (nem G Astra) van 300.000km-rel. (Z-s motorkód, azaz Euro4-es.)

Eddig nem volt vele komoly probléma és most is hibátlan. Eszembe nem jutna eladni.

Ha kicsit is odafigyeltek az autóra, karban volt tartva, akkor simán bevállalható.

Ami korlátozó tényező az a pénz. Nyilván ugye olcsóbb egy ilyen futású autó. Ha nem tudsz, akarsz többet költeni egy autóra és elfogadod azt, hogy egy ilyen korú kocsin bármi bármikor elfáradhat (ami persze nem törvényszerű de az esélye megvan), és ezáltal nem vág földhöz ha esetleg befut egy 100-200e-s javítási költség, akkor szerintem ne tartson vissza az óraállás.

Persze előtte alaposan átnézetve!

2018. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Csak benzinest vegyél, klíma legyen benne. Ha nem működik, az nem baj, javítható. Minél kisebb egy motor hengerűrtartalma, annál többnek számít a 250ezer kilométer. Egy ezres, vagy kisebb motornak az már sok, főleg, ha sokat volt pályán használva.
2018. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most lesz 200 ezer a kocsimban. 15 ezer km alatt 3dl olajat fogyaszt. Nem úgy néz ki mint ami szét akarnak hullani. 1.2 benzin
2018. jún. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

344 ezer van a focusomban.

310 ezerrel vettem kb fél éve.

Ha egyszerű szívóbenzint veszel azzal nagyon nem lehet mellényúlni akármennyi kilóméter van benne. Csak rozsda ne legyen. Olyan kocsit max 100 ezerrel vennék amiben turbó, kettőstömegű, és egyeb nyalánkságok vannak. Vagy épp 400 ezerrel, hiszen akkor már biztos cseréltek minden drága alkatrészt, és annyi kilómétert biztos nem városban tekertek bele, ami jó a dízelnek, továbbá elég nyomott lenne az ár is a km miatt.


Eddig amit cserélnem kellett a kopóalkatrészeken kívül:


Lambdaszonda illetve

valami gömbcsukló, nem értek hozzá de azt valószínűleg én tettem tönkre. :D


Ezen kívül patika állapotban van, a kuplungnak semmi hangja lenyomáskor, se nem csúszik, a váltó pontos, nem lötyög.

A motorból semmi furcsa zaj nem jön, porszáraz az egész. A futóműve is jó, semmi furát nem érzek menet közben.


A lényeg hogy ne a legolcsóbbat vedd.

Első generációs focus, 2003 as 1.6 benzin.

2018. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Természetesen nem százezer Ft.-os lelakott autókra gondolok, hanem szép állapotúakra, olyan 500-tól 700e. Ft.-ig."


1 millió alatt minden autó lelakott.


200 ezer fölött rengeteg dolog tönkre mehet. Neked kell eldöntened, hogy ezzel rendben vagy-e.

2018. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!