Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eszi az autó az olajat,...

Ha eszi az autó az olajat, ellehet közlekedni vele még sokáig? Okozhat ez bármi gondot azon kívül, hogy után kell tölteni? Szerelő szerint akár még 100-150ezret is elmehet így.

Figyelt kérdés

Egy éve vásároltam 300000ft-ért egy Opel Vectra B járgányt, már akkor is ette, tehát így adták el és nem említették meg a hibát. Akkor lett gyanús amikor feltöltöttem olajjal és mentem vele 1hét alatt 7-800 km-t és jó egy litert rá kellett önteni.


Nem is vártam túl sokat ennyi pénzért, de azon kívül hogy eszi az olajat, és hogy van rajta rozsdásodás bőven, meg sok más esztétikai hiba, nincs vele baj.


Költeni nem akarok rá, mert sokba lenne a motorgenerál. 240ezer km van most benne, egy 100-150-et csak elfut még így???


2018. jún. 17. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok baja nem lesz, bár ha az olaj lehúzó gyűrű nem jó akkor ha sok olajat eszik az árthat neki.
2018. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
El lehet vele menni, persze, majd szétesik. Addig meg töltögetheted bele az olajat. Motorgenerált nem érdemes, mert ahogy leírtad, ócskavas az autó, rohad is, addig hajtsd, ameddig bírja, aztán bontó. A km vicces, azt tudod, hogy 500.000 lehet benne, nem 240.000.
2018. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemes generálozni, nem a pénz miatt, hanem jobban elrontják. De vannak adalékok, amelyek csokkentik az olajfogyasztást.
2018. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szolovjov ***** válasza:
Az én Passatom is megevett 800 km-enkét 1 litert. A szerelők hozzá sem nyúltak, jöttek az idióta dumával hogy szét van kopva, motort kell cserélni (mindezt ránézésre). Na szétszedtem a motort és annyi baja volt hogy a szelepszár szimeringek el voltak öregedve. Kicseréltem őket és megszűnt az olajfogyasztás teljesen. Kb 10 ezer Ft-ból megcsináltam. Szóval érdemes lenne megnézned neked is, hátha csak ennyi a baj. Ezt megéri javítani, mert 3 liter olaj árából meg van csinálva.
2018. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!