Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik szándékosan, rendszeresen...

Akik szándékosan, rendszeresen életveszélyesen közlekednek, azok mit éreznek?

Figyelt kérdés

Tudom, hibázni bárki hibázhat, de vannak olyan autósok, motorosok, akik konzekvensen tesznek a balesetveszélyre, most rájuk gondolok - irreális gyorshajtás (szóval nem 90 helyett 95, hanem mondjuk 50 helyett 100), szembesávban furikázás, beláthatatlan kanyarban előzés, motorosoknál közúton egykerekezés, ilyenek.

Ez miért jó? Akik ilyeneket csinálnak, azoknak valami pszichés problémájuk van?

Ha úgy érzik, nem akarnak már élni, akkor egyrészt vannak segélyvonalak és jó pszichológusok, másrészt ha már végképp nem akarnak, akkor már elnézést, de miért rángatnak bele másokat is a dologba?

Ha meg akarnak még élni, akkor miért csinálnak ilyeneket?

Aki már vezetett, az valószínűleg hibázott is, de ez egyszerűn nem fér a fejembe, hogy akik ennyire lelkesen dolgoznak azért, hogy otthagyják a fogukat, azok miért teszik... Más lehet, hogy szeretne hazaérni.

Az öngyilkos gondolatok komoly dolgok, foglalkozni kéne velük egy szakemberrel együtt, nem ez a megoldás... Ha meg csak a mókáért csinálják, akkor egyrészt egy (állítólag) egészséges felnőtt ember nem értem, hogy lehet ennyire felelőtlen, másrészt miért nem mennek ki egy zárt versenypályára? Ott úgyis jobb az út, nincsenek emberek-állatok, lassan haladók, nincs rendőr, stb, az miért nem jó? Még csak nem is olyan drága kibérelni egy pályát.

Miért csinálják akkor ezt? Miért játszanak mások életével? Mi a jó ebben?


2018. jún. 18. 10:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%

Amire utalsz, azok egy része jogos. Máskor meg nehéz definiált mi az ami életveszélyes.


Pl én néha megyek 200 - zal az autópályán. Veszélyes? Megfelelő körülmények között szerint nem. Mellettem ül a családom, nem tenném, ha nem tudnám kézbentartani a helyzetet. Mondjuk én évi 130 ezret vezetek.


Más meg két kézzel facsarja a kormányt, próbál életben maradni 90 - nel.


Mindenkinekvmás a komfortzónája, abból nem szabad kilépni.

2018. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

#1

Írtam, hogy kikre gondolok. A városunkban pl. abból volt halálos baleset egyszer, hogy a motoros 70-es táblánál olyan 130 körül ment. Kifordult elé egy autó, ami nem láthatta ilyen tempónál.

Szóval ezekre értem.

2018. jún. 18. 11:13
 3/27 anonim ***** válasza:

2.


Ezzel nem tudsz mit csinálni. Ezeknél nem működik a komfortzóna, amiről beszéltem. Nincs veszélyérzete, sem tapasztalata.


Többé kevésbé mindenkinek van ilyen időszaka, de utána a többség felnő - mások nem érik meg a felnőttkort.

2018. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#3

Az illető motoros 30 körüli volt, 2 kisgyerekkel. :(

De mi okozza? Valami nincs rendben a fejükben?

2018. jún. 18. 11:26
 5/27 anonim ***** válasza:
18%

az egykerekezéssel mi a baj? én is szoktam, igaz csak itt Budán, de van aki az Üllőin húzza, ha zöldhullám van..


már kérdeztem, hogy az jobb, amikor egy működő repülőből ugrálunk? semmi értelme.

2018. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

5.


Jó, akkor azt is meg lehet kérdezni, hogy miért mész egy keréken, mikor az elsőnek sincs semmi baja?

2018. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#5

"az egykerekezéssel mi a baj?"

Ezt komolyan kérdezed????

2018. jún. 18. 11:47
 8/27 anonim ***** válasza:
22%
Nos az a helyzet, hogy senki sem akar meghalni, sem mást kinyírni, sem az autót összetörni, semmi ilyesmi. Csak néha jólesik nyomni a gázt egy kicsit. Igen, velem is előfordul. A zárt versenypálya dumát meg hagyjuk már..
2018. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Csak néha jólesik nyomni a gázt egy kicsit."

Írtam, hogy nem arról van szó, hogy "kicsit" nyomják a gázt, hanem a megengedett többszörösével hajtókról van szó.


"A zárt versenypálya dumát meg hagyjuk már.."

Miért? Ha valaki +200-zal akar menni, akkor az való arra.

2018. jún. 18. 12:56
 10/27 anonim ***** válasza:
35%
Hát én kicsit nyomom a gázt, és már 100-on van az óra. Kihalt településen is.
2018. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!