Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos kézifék használata?

Elektromos kézifék használata?

Figyelt kérdés
Új autóm lesz, kézi váltós, de elektromos lesz benne a kézifék. Leírnátok, hogy fog ez működni? (izgulok, csaj vagyok)
2018. jún. 19. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először furcsa. Egy fél éve vettünk mi is egy új Civicet, az is ilyen.


Középen van egy kis kapcsoló. Fogd fel úgy mint egy miniatűr kézifék kart - hiszen az is, csak kicsi. Lenyomod, old, felhúzod, kienged. Akkor tudod működtetni, ha a kuplung benyomva, jobb lábad a féken.


Más típus lehet, hogy más, a Honda ilyen. Annyiból rossz, hogy az állásából nem látod, hogy be van - e húzva. Mindig várd meg a visszajelzést a műszerfalon.

2018. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Furi lesz bizti az elején, meg a kézifékes indulás is.

Nekem is civicem volt, 2010-es, imádtam, jó kis autók.

2018. jún. 19. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem Kiában van ilyen. hát mit mondjak, néha még mindig visszasírom a jó öreg kattogós kéziféket :)

ki kell ismerni, hozzá kell szokni.

induláskor automatikusan kiold (kézi váltós) de csak ha be van kötve az öv, ez parkolóban udvarban forgásnál még mindig megszivat néha.

van "kézifékes indulás" funkciója is, ha próbálsz indulni, amig húzod a gombot, fog a fék, ha elengeded kiold. használtam már, mert a visszagurulásgátló csak nagyobb emelkedőn működik.

arról pl fogalmam sincs, hogy üzemi fék hibája esetén ezzel hogy lehetne megállni (nem tudod adagolni, csak behúzod kippig, vagy kiengeded)

2018. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!