Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem értek az autókhoz. Tudok...

Nem értek az autókhoz. Tudok vezetni, de úgy mélyebben nem értek hozzájuk, de nagyon érdekelne. Hol tudnék információt szerezni? Részletesebb magyarázat lent.

Figyelt kérdés
Tehát ha egy társaságban valaki megszólal, hogy Ford St, egyből tudják miről van szó. Vagy hogy pl v8as motor, meg 6,2 literes és a többi extra. Na ezek nekem mind semmit nem mondanak, de nagyon érdekelne. Mikből lehetne tanulni hogy én is megértsem mik vannak, azokban mi milyen stb..

#autó #autómechanika
2018. jún. 22. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát az alap dolgokat (az ilyeneket, amiket felsoroltál), olyan emberttől tudod megtanulni, aki legalább "felhasználói szinten" ért hozzá.


Ha a megfelelő érdeklődésed megvan, akkor olvasgass autós újságokat, vagy autós honlapokat (totalcar.hu origo.hu/auto vezess.hu) akkor majd tisztában leszel az újdonságokkal, technikai részletekkel stb.

2018. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4chan.org/o/
2018. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
gúgli kereső. minden benne van, amit tudni szeretnél.
2018. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: oké, hogy googleba találok leírást hogy adott auto mikkel rendelkezik, de hogy az miért úgy van vagy az miért jó már nem fogják odaírni. Én pedig arra lennék kíváncsi
2018. jún. 22. 13:02
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm akik konkrétabb linket írtak, utána nézek.

Autós újságban már gondolkoztam de megintcsak nemtudom melyikérdemes amibe főleg ilyen van(igen, autóról van bennük szó, de az elég tág fogalom :D.) de majd jobban belemélyülök :)

2018. jún. 22. 13:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet tanulni, mert az magolás lenne, úgy pedig semmi értelme, sőt, kín az egész. Én kiskorom óta olvasok mindenféle autós magazint, később bújtam a neten, az utcán állandóan az autókat nézem (kicsit már beteges is, próbáltam is leszokni róla, mert volt hogy nem vettem észre egy jó csajt, annyira néztem az autókat). Mai napig felmegyek pl a totalcarra, elolvasom milyen új modellek vannak, véleményeket olvasok, mostmár rengeteg vlogot nézek, ami szintén nagyon jók, és az infó megmarad, anélkül, hogy egy percig is erőltetném magam, hogy megjegyezzem, hogy hány lovas, vagy ilyesmi.
2018. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Youtube-on kismillió olyan videó van, amin épp autókat szerelnek, vagy bizonyos alkatrészek/rendszerek működését mondják el. Utóbbira ez jó példa: https://www.youtube.com/user/EngineeringExplained valamint én még az ő videót is nagyon szeretem (csak oroszul van, így nehezen érhető, legalábbis számomra): https://www.youtube.com/user/WerwWolf666

Ha az alapok sincsenek meg (például hogy mi az a lökettérfogat), akkor meg tudom ajánlani Dezsényi György - Belsőégésű motorok tervezése és vizsgálata c. könyvét. Szerintem tök jó könyv, viszonylag érhetően le vannak írva benne a dolgok. Ha csak alap szinten érdekelnek a motorok akkor lehet hogy elég is lesz ez az iromány. (Sok minden viszont ebben sincs kifejtve, de kiindulási alapnak megfelelő.)

2018. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és még ha Youtube, akkor tudom ajánlani: https://www.youtube.com/user/speedzoneproduction/ Van itt minden, ami autó.
2018. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos segítséget :)
2018. jún. 22. 18:26
 10/11 veterán vas ***** válasza:

Van egy ismerősöm, Ő a megtestesült MŰSZAKI ADATTÁR!

Nem tudsz olyan típust mondani, amire ne vágná rá: x.köbcenti, y.fordulat, z.nyomaték, ennyit eszik, hányadik EVO fejlesztés stb. Ez azért jó, mert van benne: ABS. ESC. 4WD. de ebben az évjáratban még nincs TSP. ASR. EPS.....és amit csak el bírsz képzelni.

Először én is úgy néztem rá, hogy apáááám, ez a pasi mindent tud!

(megjegyzem, egy idő után rohadt fárasztó, egy lexikonnal társalogni)


Aztán egyszer láttam beállni 5(!) tolatásból a saját garázsába, egy másik alkalommal pedig áthívott, segítsek mert defektes a bal hátsó, és hogy is kellene kicserélni?


Nos, azóta csak röhögöm a "hatalmas műszaki tudását". :D

2018. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!