Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most jövök a dokitól.39...

Most jövök a dokitól.39 hetesen ugyanakkorának mérték a méhemet mint 37 hetesen, így elküldtek uh-ra megnézni, mintől lehet. Véleményetek? (részletesebb magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Külföldön élek, itt nincs csak 1 vagy 2 uh normál esetben. Engem se néztek 20. hét óta. 24 hetesen kezdték mérni centivel a méhemet. Megkeresi a tetejét és az alját centivel és az alapján becslik a baba méretét. (kb gyomorszájtól szeméremcsontig)

Nem valami tudományos módszer, mióta ezt csinálják, mindig is mondtam, hogy marhaságnak tartom.

Viszont most elküldtek uh-ra, szerda reggelre jutottam be, mert ugyanakkorát mért a mostani csaj, mint a 2 héttel ezelőtti. Hozzáteszem, szerintem ugyanaz az ember sem tud mindig ugyanonnan mérni, nemhogy 2 különböő ember)


Csütörtökre vagyok kiírva.

Ugye ne aggódjak, nincs baj a babával.


2009. jún. 15. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de jót mulattam a vizsgálaton, és elképzeltem a módszert, ahogy ott méricskélnek:)


Komolyan: ne aggódj, semmi baja a babádnak, rendben növekszik. A méhed méretével sincsen baj.

(az én pocakom a 6.hónapban megállt a növésben, 3600gos baba otthona, de ahoz képest icipic, tehát nyugi:) semmi baj)

2009. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy mulatsz rajta. Tényleg nevetséges. Az ember mikor elősször hall róla, hog yígy lesz, el sem akarja hinni. Főleg Nagybritanniában.

A baba születési súlyát az induláskori BMI-ből (testsúlyom és magasságom alapján kiszámolt érték)és ezekből a centis méricskélésekből becslik meg. Ez alapján ha túlhordom a bébit, akkor 4500g-mal születik majd. Illetve most, hogy ugyanakkorát mértek mint 2 hete, most 4250g. Na szerintem ez is marhaság.


Azért gondoltam megkérdezem, van-e valakinek hasonló tapasztalata, kinek mi a véleménye.

2009. jún. 15. 16:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Ez az én esetem. 10. héten 12 hetesnek jelöltek! Aztán a 11. héten vissza 9. hétre az uh alapján. eddig oké. 24. héten 4d-n kislányt mondtak. Eljött a 29. hét újra uh. visszakaptam a 2 hetemet így lettem hirtelen 31 hetes, ja és már kisfiút állítottak. Ma újra voltam dokinál aki persze a mai 33 hetemet visszavette 31. hétre és újra kisfiút látott. Na ez is nevetséges. Én állítom, majd ki jön ha akar. Ja és persze az lesz ami. És ez Magyarországon van.

Kitartást, remélem amúgy nincs baja a babáinknak.

31+2 hetes kismami

2009. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Szia,


Ezt a módszert nem csak Angliában alkalamzzák, hanem a legtöbb nyugati országban.


Lehet, hogy számodra hihetetlen, de ez a mérés legalább annyira pontos mint az uh. Az uh-n a súlyt egy nagy átlagból számolják ki, így mondanak 3 kg-s babákat 4-nek vagy éppen 1,5. Uh-val is mértek már ugyanakkora értéket egy kicsinek két hét alatt.


Ha az uh-n megnézték és a kicsi szívverése valamit a mérete rendben van akkor ne izgulj, minden rendben van a babával.


Jóvárakozást és könnyű szülést kívánok.

2009. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A szívét külön meghallgatták most, az rendben van. Uh szerdán lesz (hacsak meg nem szülök addig). De szerintem az is rendben lesz. Csak hát azért persze, hogy most ez egy kicsit piszkál.
2009. jún. 15. 17:25
 6/13 anonim válasza:
Szia! Én Norvégiában vagyok terhes, itt is csak 1 ultrahang van, a 18. hétben. És itt is centiben méregetnek. De valószínűleg nem azért mert nem futja a TB-nek többre :) Szóval nekem is méricskélik centivel, igaz eddig nem volt ilyen, hogy nem növekedett volna (37 hetes vagyok). Szerintem emiatt nem kéne aggódnod, de mi volt ultrahangon (?), mert arról nem írtál...
2009. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Előző vagyok... jah, hogy szerdán.. értem :) Hány centit mértek amúgy utoljára?
2009. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia én Irországban élek 35hetes vagyok,itt is centivel méregetnek,mindig azt mondja a dokim hogy minden rendben,de nekem gözöm sincs hogy mekkora a babánk.
2009. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
iGEN, SZ
2009. jún. 15. 19:50
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, szerda.

39 centi volt 37 hetesen is és most is. Eddig minden héten annyi centi volt ahány hetes voltam. Csak most nem nőtt.


A legelején a BMI-m alapján kinyomtattak egy koordinárarendszert ami jelzi, hogy hány hetes vagyok és hogy hány centi a pocak. Benne van a kiskönyvemben (ami nem is olyan kicsi, mert egy nagy A4-es füzet) Az origóból indul ki egy átlag baba méret, egy minimálisan még elfogadható baba méret szintén az origóból csak laposabban, és egy maximálisan elfogadott babasúly az átlagtól meredekebben. Még a ma mérttel is az átlag és a maximum között vagyunk.


Köszi a válaszokat.

2009. jún. 15. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!