Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az M3-as autópályát miért...

Az M3-as autópályát miért Ukrajna felé vitték el, és miért nem Románia felé? Van erre valami ésszerű magyarázat?

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem kell mindenhova feleslegesen autópályát építeni ész nélkül.


A wikiről:

"Az M3-asból Vásárosnamény térségéből fog kiágazni a jelenleg még csak tervezett M34-es autóút Záhony felé, ezzel Ukrajnát bekötve Európa vérkeringésébe. Az M3-asból, Kántorjánosi térségéből ágazhat le a tervezett R49-es gyorsút Csengersima és a román határ felé Szatmárnémeti irányába, mellyel teljessé válna az ún. Nagybánya–Nyíregyháza nemzetközi autópálya-korridor."



Előbb-utóbb lesz normális út a pálya és a határ között, ami ha nem is autópálya, de arra a 30km-re megfelelő.

2017. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az M3, mint autópálya, egészen Beregdarócig, azaz az ukrán határig kéne, illetve fog tartani. Én azon akadok fenn egy kicsit, hogy fontosabb volt egy ilyen autópályát az ukrán határhoz vinni, mint az EU-s Romániához? Értem, hogy lesz majd R49 is (maajd), de az is csak egy gyorsforgalmi út lesz (kétségtelenül szuper lenne az is a mostani 49-es út helyett).
2017. szept. 24. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági kérdések. Tranzitforgalom Ukrajnán keresztül Oroszország felé...
2017. szept. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Vannak ilyen elsődleges európai útvonalak (lásd: TEN-T, Helsinki folyosók). Az egyik épp Ungvár(-Kijev) felé irányul. Hogy Románia is része legyen, egy másik útvonal az M5-M43-on keresztül Arad(-Bukarest) felé tart. Most ennek nem része az, hogy minden állam majd minden ilyen útvonalra autópályákat fog építeni, de a koncepció ez lenne.
2017. szept. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Románia felé is megy az M35 (bár annak Debrecennél vége), illetve Szegedtől az M43.
2017. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, van az M35 és M43 délebbre, de tulajdonképpen ezek is amolyan toldások a nagy autópályákhoz. Én józan ésszel azt gondolnám, hogy egy Ukrajna és Románia közül Románia felé fogják építeni a pályát, de nem. Ha megépülne az R49, jó is lenne, de szerintem az sem mostanában lesz kész, az M3 pedig néhány éven belül elér az ukrán határhoz szerintem. Jó lenne azért a szatmári térségbe is egy rendes út, szombat hanjalban kellett az M3-tól elmennem a határig a 49-es "főúton" szakadó esőben, hát valami rémálom volt. A nyomvályúkban állt a víz vastagon, kész életveszély.
2017. szept. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!