Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van pisiszaga a klímának?

Mitől van pisiszaga a klímának?

Figyelt kérdés

Mikor bekapcsolom a klímát nagyon büdös pisiszag áramlik ki a szellözőböl. Ha melegre kapcsolom akkor nem érződik annyira. A klíma fújja a hideget, nincs vele gond, a pollenszűrőre is ránéztem, patyolat tiszta, 3 hete volt cserélve.

A múlthéten felfedeztem hogy a motortérbe bemászott egy rágcsáló, széttrágott bent valami szivacsot, és bevitt kissebb dolgokat. Azóta kiszedtem ezeket és azóta semmi nyoma, szerintem elment. Lehet valami köze hozzá?



2018. jún. 22. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Belehugyozott az egér!

Egyszer nekem is bemászott szét kellett szedni az egészet és kipucolni!😁

2018. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A klíma tisztítása - van egy folyadék, amivel fel szokták tölteni, nem tudom, mi ennek a neve, én nem vagyok klímaszerelő - [szóval a klíma tisztítása] szakember feladata.



Rágcsálónak semmi helye a klímában, valószínűleg az állat pisilt bele, és annak a szaga terjed. Ki kell pucolni, ki kell tisztítani a klímát, fel kell számolni a rágcsáló által hagyott összes nyomot, ha a teteme valahogy belekerült, azt is el kell távolítani,ki kell utána fertőtleníteni,majd végül fel kell tölteni az ominózus folyadékkal, és csak azután lehet indítani.

2018. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azzal még kiegészíteném az előző hozzászólásomat, ne használd így mert szép légúti megbetegedéseket lehet összeszedni vele.
2018. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

A klíma zárt rendszer, ha valami lenne benne akkor nem működne mert elengedné az összes gázt. Ha a szellőzőrendszerben lenne állat akkor folyamatosan éreznéd a szagot.

Valószínűleg beposhadt a hűtőnél, járatni kell pár percet klímázás után hogy a víz elpárologjon.

Egyébként nekem használat után van ilyen szag, teljesen szét kéne szednem a takarításhoz de ahhoz nincs kedvem és amúgy is allergiás vagyok a hidegre ezért nem is használom a klímát.

2018. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fűtésen nem érzed, akkor valószínűleg a klímád gombásodott be. Időnként ki kell fertőtleníteni. Nem öntenek bele folyadékot, mivel az befolyna mindenhova, mert a szellőző rendszer nem zárt. Van a habos megoldás, de annak is van egy kicsi kockázata. Lehet kapni a boltban olyan sprayt, amit az autó közepére rakva ki kell fújni, de úgy, hogy kiszállsz, és jár a klíma. Ez a levegővel keringeti a fertőtlenítő gázt. Ennél biztosabb módszer, hogy elviszed egy klímáshoz, aki ózongenerátorral kifertőtleníti neked.
2018. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!