Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bőr ülések tényleg rosszak?

Bőr ülések tényleg rosszak?

Figyelt kérdés
izzadas, kenyelmetlen, telen baromi hideg, nyaron tuzforro, nagyon konnyen koszolodik stb. Ezeket hallom, ha felhozom valakinek hogy szeretnék bőr üléseket
2018. jún. 23. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind hülyeség. Igaz, én sohasem meztelen ..csával ülök be az autóba. A koszolódás a legnagyobb hülyeség, a bőrt a legkönnyebb tisztítani és ápolni.
2018. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod kinek rossz a bőrülés? Akinek nincs
2018. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Izzadás - felöltözve szokás vezetni.

Kényelmetlen - mitől lenne?!

Télen baromi hideg -ülésfűtés.

Nyáron tűzforró - a garázsban ugyan nem, illetve 1 perc légkondi után már nem az.

Nagyon könnyen koszolódik - attól, hogy ráülsz, attól ugyan nem koszolódik. Enni-inni meg nem a kocsiban kell. De ha lezabálod jégkrémmel, akkor a szövet pont rosszabb ebből a szempontból.

2018. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem sose kéne. Télen hideg, nyáron forró ez igaz. Ami a legjobban idegesít, hogy rondán öregszik, ha ápolod is kirepedezik, keményedik. Ezen kívül akárhogy hűt a klíma beleizzadsz. Egy 10-15 éves autóban ha vigyáztak a plüss kárpitra még újszerű is lehet. Nézz meg egy ilyen idős bőrt.
2018. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
rosszak a bőr ülések? hú de szar lehet a a Bentley tulajoknak. a több luxusmárkáról nem is beszélve.
2018. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Beviz Elek ***** válasza:

Az enyémben 21 éves bőr van. Nincs benne ülésfűtés, télen hideg, ez tény, de megoldottam egy ülőpárnával. Nyáron meleg, ez tény, de semmivel sem rosszabb mint a szövet. Kinyitom a napfénytetőt, a sötétített ablakok miatt kevésbé melegszik, teljesen jó. Jobban koszolódik, ez nagy kamu. Könnyen letörölhető róla bármi és nagyon tiszta. Csúnyán öregszik, ez a tulajtól függ. Az előző ülések csúnyák, repedezettek voltak (de fűthető), kicseréltem erre az azonos korúra ami nagyon jó állapotú és kagylóülés, az életedet leélhetnéd benne annyira kényelmes.


A foltos szövetet lecseréled bőrre amit ügyesen lekensz ápolóval (prevent), sokkal szebb, sokkal tisztább és rengeteget dob az autó belsőterén.

2018. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha hűthető és fűthető az ülés akkor nincs jobb a bőrnél.

mellesleg az a legkönnyebben tisztítható.

2018. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én szeretem a bőrt, egy nagy hátránya van: a kedves nyáron rövid szoknyában vagy nadrágban (megteheti, hogy ilyet vegyen fel) nem nagyon tud beülni a forró bőrülésbe, érthető okoból. Emiatt az előző, fekete bőrös autóm helyett, a mostaninál az egyik legfontosabb szempont az volt, hogy ikább valami barna bőr legyen benne, ami sikerült is. De csak ősz óta van meg az autó, azóta egy rendes kánikula még nem volt, szóval nem tudom milyen lesz.

Amúgy meg sokkal jobb a bőr, mondjuk nekem van ülésfűtés is télire, a koszolódásra meg annyit, hogy a bőrt 100x könnyebb takarítani, bármi rámegy, egy vizes ronggyal letörlöd.

2018. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bőrrel kapcsolatban két személyes tapasztalatom van:


1. Előző autómban félbőr ülés volt.

Nem csak egy jelzés értékű dekorációs bőr csík, hanem az egész ülés bőrből volt, az ülőlapon a kikagylósodó oldaltartó elemek is. Az ülőlap és hátlap közepe volt szövetből.

Nekem tetszett, kényelmes volt. Nem koszolódott a bőr rész jobban, mint a szövet. Nem éreztem se hidegnek, se melegnek. Igaz volt benne ülésfűtés is.

Szóval én szerettem, ma is vennék ilyet.


2. Idén év elején vettem új autót. Az eddigi jó tapasztalatok alapján kimondottan bőr ülésekkel szerettem volna rendelni. Ülésfűtés, ülésszellőztetés alapból járt volna a bőr üléshez.

Már a szalonban voltam, a megrendelést vették fel, mikor kipróbáltam egy ott kiállított bőrös autót. Se nem volt hideg, se nem volt meleg, viszonyt iszonyatosan rideg, kemény anyag volt az a bőr. És ami a legjobban nem tetszett, hogy csúszkált a fenekem az ülésben. Nagyon csúszós a bőr. Nem tudom az minden autóban így van-e. De ennek a típusnak a bőr ülése nekem nagyon nem jött be. Így végül maradtunk a már jól bevált félbőr megoldásnál. Még olcsóbb is volt és ez is szép, kényelmes.

2018. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem nem kéne!


Vagy kemény és csúszik vagy puha és beleragadsz...

Nem lehet benne egyáltalán félmeztelenül kis gatyában vezetni, meztelenül meg esélytelen!

2018. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!