Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék motorra jogosítványt...

Szeretnék motorra jogosítványt szerezni. Mennyire nehéz vezetni őket?

Figyelt kérdés
Még sosem vezettem vagy ültem motoron, de hajlok afelé, hogy jogosítványt szerezzek belőle. Szimpatizálok a motorokkal egy ideje, de előtte jól megszeretném fontolni a dolgot. A kérdésem az lenne, hogy mennyire nehéz az irányításuk? Ha elkezdeném, kezdőként mire figyeljek?

2018. jún. 24. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy debil és érdekel, akkor megtanulod, nem atomfizika.

Ha szeretnéd, akkor menj el egy iskolába és kezdd el. Ha elmélkedsz rajta, azzal nem vagy előrébb.

2018. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeretném igen, de kicsit tartok tőle, mert sosem vezettem. Csak fel szeretném mérni, hogy mivel "jár", de köszönöm a válaszod.
2018. jún. 24. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor azt javaslom, hogy először A1-re menj. Ott megtanulod az alapokat (váltás, jármű kezelése, motor döntése kanyarokban), és vegyél egy motort (akár egy Simsont, az is váltós). Utána ha tetszik, akkor mehetsz nagyobb motorral, megcsinálhatod az A2-t, aztán ha lesz rutinod, akkor mehet a korlátlan.
2018. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne menj kisebb kategóriákra. Azonnal arra menj amelyik az életkorodnak való. Ha korlatlanra mész nem fognak eloszor fel ültetni egy 600asra. Elöször 125 aztán 500 és majd ha ez megy 600.
2018. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ.



Én motorozás előtt rengeteget bicikliztem, és emiatt könnyebb volt lassan menni motorral már a legelejétől. Magabiztosabban irányítottam, mint valaki, aki életében 5-ször ült kétkerekű járgányon.


Mindig veszélykereső voltam (szenzoros élménykeresés), emiatt nem féltem, nem volt bennem szorongás, amikor először motorra ültem, hanem izgalom. Ha alapból szorongó vagy, sokkal lassabban fogsz megtanulni motorozni, és nem is fogod élvezni annyira (valószínűleg).


Ezektől függ nagyban, milyen motoros jogsit kéne elkezdened. Ha szorongó vagy, és nem nagyon bicajoztál, vagy félsz a motorozás gondolatától, de ennek ellenére motorozni szeretnél, qkkor lehet az A2 jogsi való neked, mivel a vizsgán kell először átmenned, az pedig nem kicsi motorral lesz, ha egyből A-ra mész. Ha sokat bicajoztál, félni sem félsz, akkor mehet egyből az A-s jogsi, pénzben jobban megéri.


Nem olyan nehéz az irányításuk alap esetben, azaz amikor csak mész egyenesen egy úton. A nehézség ott van, ha valami történik. Kanyarban kell fékezned, ívet módosítanod, kitérned, vészfékezve kitérned, eléd jön valaki, valami, kátyu megdob, ilyenek. Azaz a nehézsége abban rejlik, hogy ne bízd el magad, maradj alázatos és mindig törekedj újat tanulni, a régi készségeket fejleszteni. Motorozást talán sosem lehet teljesen "megtanulni".


Viszont megéri, nagyon jutalmazó tud lenni.


Pont most írt a bátyám ebben a minutumban, hogy elcsúszott motorral. Kanyarban olajfolt volt. Erről beszélek, nem nehéz amúgy irányítani, de ilyenek történhetnek.


Kezdőként figyelj arra, hogy ne bízd el magad, ne menj bele olyan szitukba, amit kockázatosnak érzel, ne száguldozz, mert azt könnyű, megállni, kitérni nehéz. Képezd magad, menj vezetéstechnikai tréningekre, tanulj a hibáidból. KRESz bizalmi elvét kezeld fenntartásokkal, vezess úgy, mintha mindenki téged akarna elütni.

2018. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném, hogy lány vagyok és kicsi alkat. Az A1 a célom, nem szeretnék nagyobb motorral menni. Igen, van bennem félsz, de az is csak azért, mert még sosem ültem egyen sem. Persze ezt csak úgy tudom meg ha megpróbálom, de szeretném a dolgot, tapasztalt emberektől szerettem volna tanácsot kérni mert a környezetemben nincs egy motoros sem.


Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek :)

2018. jún. 25. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Ha van még kérdésed, nyugodtan tegyed fel, szívesen segítek. Akár itt, akár privát üzenetben.
2018. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!