Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom használni a kuplung-...

Nem tudom használni a kuplung-gáz kombinációt még 8 óra vezetés után sem, lefullasztom a kocsit. Hogyan fejlődhetnék?

Figyelt kérdés
Elméletben megvan, hogy mit kéne csinálnom, mégsem sikerül gyakorlatban, vagy elkezd ugrálni a kocsi, vagy nem nyomom eléggé a gázt, és leáll a kocsi. Főleg emelkedő részen vagyok képtelen elindulni. Másnak is voltak ezzel problémái, vagy csak én vagyok ilyen béna? :/
2018. jún. 25. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd belejössz :)
2018. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tubarózsa ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... :) ha nem is mindenki, de sokan benaztunk az elején.

Ne aggódj a mai napig képes vagyok lefullasztani a kocsim. Nem rég óta vezetek.. 10eve kb. De a buszomat is letudom. Nem sűrűn volt, de 1-2x előfordult és előfordul a legjobbakkal is. ;)

2018. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rá fogsz majd érezni. Idő (és gyakorlás) kérdése.
2018. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyakorolj. Menni könnyű, úgyhogy az indulásokat gyakorold. Keressetek egy kicsit emelkedős helyet és elindul-megáll elindul - megáll egy órán át.
2018. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek egyformák a képességei, emiatt van aki már jogsival a kezében sem tud normálisan elindulni :D Szóval ne izgulj emiatt.
2018. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

azért fulladsz le,mert gyorsan engeded fel a kuplungot.

felengedéskor a fogásponton (ahol a kocsi megmozdul) meg kell tartani a pedált 1-2 másodpercig. majd ha a jármű kicsit lendületet vesz, akkor engedheted feljebb szépen lassan.

az emelkedős részen pedig nyomod a féket, közben elkezded engedni lassan a kuplungot. itt is a fogáspontot kell eltalálni, és ott megtartani a kuplungpedált. ilyenkor a fékről már le lehet szállni, hisz a csúsztatott kuplung megtartja a kocsit. ha leszálltál a fékről, adsz egy kis gázt, és lassan engeded feljebb a kuplungpedált.

2018. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22. órán után is ugyanezt eljátszom. Elméletben én is tudom, de vmiért még mindig automatikusan lekapom a lábam a kuplungról, főleg ha sok autó jön.
2018. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%
Mert rosszul csinálod. Nem egyszerre kell felengedni a kuplungot és nyomni a gázt, ez hülyeség. Kis gáz, kuplung lassan fel, és amikor érzed, hogy kezd fogni a kuplung, nem engeded tovább, hanem hagyod gyorsulni a kocsit. Amikor már gyorsult egy picit, akkor engeded tovább a kuplungot. Vagyis kuplung felengedéskor szünetet kell tartani, amíg felgyorsul a kocsi.
2018. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Akkor ellentétben az utolsóval HELYESEN így kell elindulni:


1) Kuplungot elkezded felengedni. Gázhoz NEM NYÚLSZ

2) Amikor "fog" a kuplung akkor adsz neki annyi gázt, amennyi az elinduláshoz / dinamikus elinduláshoz szükségeltetik. Ez a manőver kb. fél másodperc, addig a kuplungot kitartod a fogásponton

3) Ahogy adtál gázt NEM csúsztatod a kuplungot ész nélkül, hanem engeded fel. Értelem szerűen leugrani nem szabad róla, de semmiképp sem tartod ki a fogásponton, hanem egy normál elindulásál szépen felengeded, egy dinamikus elindulásnál valamivel gyorsabban + nagyobb gáz kombóval indulsz


És ennyi. Ezt csak gyakorlással tudod majd tökéletesíteni.

2018. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó hülyeséget írtál. Soha nem engedünk alapjáratos motorra terhelést, mert a mai kis benzinesek, főleg a tanulókocsik (mind kis benzines) azonnal lefulladnak. Pláne nem egy rutintalan személytől várjuk el, hogy eltalálja az alapjáraton menő motornál a kuplung fogáspontját. Kicsi gáz kell, hogy legyen tartalék, persze nem bőgetve.
2018. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!