Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baj velem, miert nem...

Mi a baj velem, miert nem megy a vezetes?

Figyelt kérdés
Szoval voltam kreszvizsgan, masodjara atmentem. Nagyjabol minden megvan attudom gondolni a helyzeteket, tablakat ismerem szoval ezzel ugy erzem nincs gond. A gond azzal van, hogy a vezetes nem igazan megy, ahogy beulok az autoba es vegiggondolom, hogy mit hogy kell csinalnom, tudom mit kellene. A gond azzal van, hogy nem erzem az autot ezert nem tudok normalisan kanyarodni se, vagyis tudok csak sosem sikerul normalisan kivitelezni. A kuplungot nem tudom hasznalni, tudom mikor kellene, tudom hogy kellene viszont a labam gorcsben van tole es tudom hogy nem fog sikerulni normalisan. Eddig egyszer sikerul normalisan elinditanom az autot anelkul hogy ne fulladjon le vagy ilyesmi. Az sem az oktatoval volt hanem anyummal. Eddig 2 orat voltam nala, holnap megyek a 3.-ra, mar elore gyomorgorcsom van tole, hogy nem fog menni megint. Az oktatoval nem hiszem hogy gond lenne, nyilvan szolt hogy hasznaljam mar normalisan a kuplungot viszont tudom hogyha sikerulne ezt teljesitenem akkor nem beszelne ugy velem, nyilvan felti az autot amit en megertek. A veeztestol ugy nem felek igazabol, inkabb attol hogy valamit ugyis elrontok, nem sikerul valtani, idoben megallni mondjuk egy stop tablanal, ilyesmi. Elotte sosem ultem autoban es egyaltalan nem tudtam hogy mi hogy merre, mostmar kezd osszeallni a kep viszont nagyon nehez nekem. Amikor eloszor mentem az oktatohoz, ez volt most szombaton akkor megkerdezte hogy vezettem-e mar mondtam neki, hogy meg soha mondta hogy jo, semmi gond. Kb. 10 percet szant arra, hogy elmondta mit kell hasznalnom utana mar szo szerint forgalomban vezettem, teljesen osszezavarodva (nem mintha most nem lennek). Tudom, hogy sikerulhet megtanulnom vezetni de egyszeruen mar nem tudom. Fog ez valtozni vagy csak nekem nem megy? Nektek milyen volt? Remelem nagyjabol erthetoen sikerult fogalmaznom.

2018. máj. 7. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, mindenki így kezdi.

A jogsi megszerzése után is még nagyon sokat fogsz fejlődni.

2018. máj. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Leírásod alapján én most azonnal másik oktatóhoz mennék. De ne paráz, nem abból élnek, hogy megeszik a tanítványt.

Ő most az anyud, akivel autózol.

2018. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért volt nagyon nagy baromság eltörölni a rutint!


Én anno. szintén úgy mentem vezetni tanulni, hogy sosem vezettem autót és nagyon sokat segített, hogy a rutinpályán egyedül tudtam gyakorolgatni nem pedig a forgalomban kellett görcsölnöm, hogy most mit szól a többi autós, feltartom őket, neki megyek valakinek stb stb...


2 óra az még elég kevés!

fog ez menni, csak vedd lazábban a dolgot! :D

ha össze is töröd a kocsit nem a Te felelősséged hanem az oktatóé, Rád nem verhetnek semmit!

2018. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Látom le lettem durván pontozva. Fenntartom, hogy oktat kellene cserélnie, ha türelmetlen, s azonnal forgalomba viszi. Az egyszer megmutatom, utána dühöngök, az nem oktatás.
2018. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Hova vigye ha nincs már rutin?

eltörölték!


Lehet, hogy ott a környéken még rutinpálya sincs mert "szétszedték"

2018. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Énse vezettem soha, az első órámon ugyanaz volt mint nálad. Kérdezte vezettem e már, mondtam hogy soha, elmagyarázta, nagyon türelmes volt velem. És csak 4.órámon vitt ki a forgalomba, amikor már úgymond biztosabban kezeltem az autót. Addig egy egyenes úton gyakoroltuk az elindulást, megállást, megfordulást stb. Tényleg borzasztó türelmes és jó oktatóm volt. Én azt mondom neked, hogy keress egy másik oktatót azonnal. Ez tényleg nem normális, hogy az első pár órádon már kiabál. Nekem is persze odaszólt már amikor a 20.órám körül voltam,de azt beláttam hogy az én hibám volt, megcsinálhattam volna normálisan. De az, hogy te konkrétan még aztse tudod mi, hogy, merre, hány méter...Szerintem nem normális a viselkedése. Gondolj bele, hogy ha már ennyi kicsi miatt kiabál milesz késöbb, amikor nagyobb forgalomba, nagyobb hibát vétesz mint egy kuplung kezelés?
2018. máj. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hovarju ***** válasza:
100%

Ne aggódj sokan kezdik így a vezetést. Azért van az oktató, hogy megtanítson vezetni. Figyelj arra, amit mond, és ne félj. Az oktató az elején helyetted is figyel és jobbról is ugyanolyan jól tud vezetni, mint a bal oldalról. Neki is vannak pedáljai.

Én nulla tudással kezdtem a tanulást. Már az első alkalommal én vezettem a kb.15km-re levő rutinpályáig és vissza is. Az elején a nehezebb kereszteződésekbe az oktató vitt át, én csak kormányoztam és nyomtam a gázt. Az elején annyira az utat figyeltem, hogy fogalmam sem volt arról, hogy értünk a rutinpályára.


Nálam a 4-6 óra körül volt a mélypont, amikor úgy éreztem semmit sem jegeztem meg abból, amit az oktató mutatott. Még az óra után is reszketett kezem-lábam és végig gondoltam fejben, mit miért rontottam el.

Aztán a következő nap folytatódott az oktatás (szerencsére heti 4-5 alkalommal tudtam menni) és szép lassan oldódott bennem a gyomorgörcs. Folyamatosan beszélgettünk és egy idő után már észrevettem a táblákat és a különböző hirdetéseket is. Volt olyan alkalom, amikor külön kértem, hogy menjünk a rutinpályára, mert szeretném az elindulásokat gyakorolni, később direkt kértem, hogy emelkedős utakon menjünk, hogy megtanuljam a kézifékes indulást is a forgalomban.

Szinte napra pontosan 3 hónap és 65 óra vezetés után a 66.órán elsőre levizsgáztam és azóta is rendszeresen vezetek.

2018. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, menni fog a vezetés. ;)

Én is így kezdtem és igaz, még friss jogsim van (1 éves) de imádok vezetni.

A lényeg, hogy ne görcsölj rá. Én is ezzel csesztem el az egészet, túlaggódtam mindent. A kuplungra én is nagyon nehezen éreztem rá, igazából onnantól ment, amikor megkértem az oktatómat, hogy mutassa meg a saját pedálján. Rátettem a lábamat az enyémre, egyszer felengedte a saját oldalán és akkor végre megtanultam, hogyan kell. Az oktatóm nem nézett komplettnek a kérésem miatt, "mert ezt érezni kell" de a lényeg, hogy hatásos volt és onnantól működött a dolog. :D

Kértem, hogy addig ne vigyen ki a forgalomba, míg a rutinpályán nem érzem biztosnak magam. Így nagyjából 8 órát töltöttem ott. Tudom, ez soknak tűnhet azoknak, akik egyből a forgalomban kezdenek, de ez külön az én kívánságom volt.

Még így is sokat bénáztam a forgalomban, amik nem is voltak olyan nagy hibák, csak én fogtam fel túl drasztikusan és mindenen fennakadtam.

Igazából, az volt a bajom, hogy az oktatóm lett az egyetlen ember a világon, aki előtt ennyire béna voltam és a végén már túlságosan zavarban voltam előtte. Hiába volt nagyon-nagyon normális, nem bírtam úgy beülni mellé, hogy ne legyek sík ideg. Nyugtathatott bármivel, bennem volt a tudat, hogy nem mondja ki, de mekkora nyominak tarthat és ehhez feszélyezett. :'D

Az első rutin vizsgámon ezért meg is buktam, pont akkor az oktatómnak véget ért a munkaviszonya, így kénytelen voltam váltani.

Az új oktatóm előtt tiszta lappal indultam, már tudtam, hogy mit csinálok, 3 héttel azután sikerült is a vizsgám és azóta sincs ilyen viszolygásom a vezetéstől.

Szóval, így utólag elnézve, tényleg minden fejben dől el. Nyugodj meg, az oktató azért van ott melletted, hogy mindenben segítsen. Nem mehetsz át a stop táblán, nem fogsz nekimenni senkinek, stb. Örülj neki, hogy valaki ott van melletted, aki minden mozdulatodra ügyel, ezért ne parázz! Ha tudnám, a másfél évvel ezelőtti énemnek is ugyanezt üzenném és akkor nem kellett volna 2x is vizsgáznom. ;)

2018. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj, a vezetés ilyen. Van aki pikk-pakk ráérez, van akinek meg több időbe telik.


Ráadásul az egész "30 óra" úgy átverés ahogy van. Ahogy előttem is írják, és ahogy én is olvasom sok helyen, átlagosan 1,5-2x ennyit kell levezetni, mire valaki elmehet vizsgázni.


Az sem segít, hogy átlagosan egy Pesti iskolánál heti 2-3 alkalomnál többet nem tud menni az ember, ha kiesik 1-1 alkalom akkor az heti 1 vezetés. Rengeteget számít az, ha az embernek van ismerőse, aki tud segíteni pár órát.


Csak saját magam nézve, túl vagyok lassan az 1/3-ad részén az alap oktatásnak, és úgy érzem még sehol nem tartok. Folyamatosan haladunk előre, jönnek az újabbnál újabb dolgok, egyre több mindenre kell figyelni. De mellette meg még mindig tanulom csak az alap kezelést, gáz, kuplung, egyebek.


De például azt látom, hogy más tanulóknak sem megy elsőre jobban semmi. Mindig nézzük oktatómmal, mások is satuznak fékezésnél, össze vissza kanyarodnak sávváltásnál, stb.

2018. máj. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Illetve azt is nézni kell, hogy a vezetés egy nagyon összetett dolog, ahol egyszerűen rengeteget számít a rutin, felkészültség.


Pont ugyanúgy, mint amikor biciklire ültetik az embert elsőre. Első pár alkalomnál a sima gurulás, kormányzás, egyensúlyozás is nehéz és hatalmas esésekhez vezet. Nem fog az ember 2 nap biciklizés után dupla előre szaltót nyomni meg egy kerekezni nulla kézzel.


De ugyanez a sportokban is. Van akinek érzéke van hozzá, simán megcsinál egyszerűbb gyűrűs gyakorlatokat, más meg csak szenved és csak sokadjára érez rá, ha ráérez egyáltalán. De egyik sem lesz profi olimpikon, aki egy megtervezett mozdulatsort hónapokig, évekig gyakorol napi szinten.

2018. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!