Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi km-ig szabad venni...

Mennyi km-ig szabad venni elektromos autót? (BMW i3)

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem mi a kérdésed.
2018. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Én se.
2018. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

Erről a régi vicc jut az eszembe:



- Mennyi?

- 30.

- Mi 30?

- Mi mennyi?

2018. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=I_z754xMYc4&list=PLYO_UDVVru..


Itt van ez a csávó, annyit dumál az i3-ról, hogy a végén többet fogsz tudni róla, mintha a sajátod lenne. Ajánlom.

2018. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

aki ilyent szeretne, annak tudnia kell az aranyszabályt, hogy mindent el akarnak adni..


Nekem elektromos Mazdám van, használt, tíz éves darab.

Még sosem mentem vele 25 km-nél többet, nem is hagyott cserben. Hazajövök, és töltöm. Itt Bp-en tökéletes. Az aksija még bírja, és ez nekem elég.


Aki ilyennel akar több száz kilométert egyvágtában megtenni, az ma még bátor ember. Hosszútávon(is) a klíma+ventillátor a nagy fogyasztó, télen a fűtés.

2018. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy elektromos autó már teljesen más mint a belsőégésűek. Felesleges a kilométert figyelni.
2018. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33645
2018. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a gyengébbek kedvéért-bár nem értem, hogy ezt hány féle módon lehet értelmezni; Milyen futásteljesítményig (hány km-ig, azaz kilométerig) vennétek elektromos autót?
2018. jún. 30. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen gyengébbekről írsz. Szerintem mindenki értette.

Én bármennyi km-ig vennék. Egy elektromos autónál a villanymotor nem nagyon fog elromlani. Karbantartani se kell. Ugyanolyan megbízható és erős lesz 5 millió kilométerrel is mint újkorában.

Az azt kiszolgáló nagyfeszültségű elektronika túlméretezett és ezért az is nagyon sokat fog bírni.

A futómű alkatrészek ugyanúgy elfáradnak mint más autókban de ezeket úgyis mindenki cserélgeti x kilométerenként.

Egyedül az akkumulátorok amik drágák és gyengülhetnek idővel. De most már vannak több éves tapasztalatok és ezek alapján az akkumulátorok is felülmúlják a várakozásokat.

A hatótáv is elég jó már ezekben az újabb elektromos autókban. Még úgy is elmegy egy ilyen i3 100 kilométert hogy minden fogyasztó a maximumon jár és nem kíméled.

Egyedül akkor nem vennék meg egy elektromos autót ha karambolos volt. Mert akkor sérülhettek a szerkezeti elemek és kaphatott egy ütést az akkucsomag is.

2018. júl. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!