Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autót mennyiben...

Elektromos autót mennyiben más vezetni? Miért nem szeretik sokan?

Figyelt kérdés
2018. jún. 28. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

semennyiben. ugyanúgy megy. aki nem szereti, annak az autó többet jelent bármiféle használati tárgynál.


igazából akik fikázzák a "vezetési élményt", soha nem szokták úgy alátámasztani valami igazán okos érvvel.


de ez ugyanaz, amikor valakik azon vitatkoznak, hogy az automata váltó egy f_szság, ő márpedig csak a manuálisra esküszik, mert az a jobb...de minek, nem tudni. (jó persze gondolom azért, mert vagy nem vezetett automata váltós autót, vagy ha mégis, akkor nem egy néhány éves, fejlettebb autót)


na nagyjából ugyanez szokott lenni az e-autóval is.

vagy nem is vezették soha, vagy ha igen, akkor kipróbálták pesten a greengo-t fél órára, és már az összes e-autó szar...

2018. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem vezettem még, de biztos hogy sokall könnyebb vezetni mint a sebváltós, hagyományos robbanó motorost .

Azt hogy sokan nem szeretik, annak más oka is lehet . Például az ára. Én ha meg tudnám venni árban, borzasztóan csipném városban, rövid távokra.

2018. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem szeretjük, mert kicsi a hatótávja.A legjobb elektromos autónak (Tesla) is fele annyi, mint egy normális benzin/dízelüzemű autónak.

Továbbá, a tankolás, ami náluk töltés, nem 5-6 percig tart,hanem jóval tovább.


Vezetni viszont nem rossz őket, nagyon jól gyorsulnak.

2018. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

nagyon jó vezetni. gyorsul mint állat, azonnali gázreakció (nem úgy mint a belső égésű motorokbál).

és a motorhang hiánya elsőre fura, de aztán rájössz, hogy a csend baromi jó dolog :))

2018. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Városon belül rövidtávokra praktikus dolog, de ugye árban hiába spórolsz az üzemanyaggal ami áram az elektromos autóknál ugye, de az akkumulátor 4 évig fogja bírni és ha az meghal akkor baromi drága a pótlása. Na meg a rövid hatótáv sem előny, meg nagyon sok helyen nincsenek töltőállomások ahol pár perc alatt feltöltöd a gépet. Ha meg több száz kilométert utaznál vele például nyaralás miatt, akkor töltést maximum úgy tudod megoldani hogy veszel egy robbanó motoros aggregátort amivel feltöltöd szépen, de akkor már kell költened üzemanyagra.

Meg ugye mint más új robbanómotoros autóknál, minél több elektromos kütyü van benne annál több lesz a hibalehetőség.

Én ezért nem is szeretem a túl modern autókat sem mert rengeteg hibalehetőségük van már amit otthon nem tudsz szerelni a garázsodban vagy az udvarodon.

2018. jún. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

miért nem szeretik sokan? ezt a marhaságot honnan veszed?

egyszerűen nincs rá pénze, ezért inkább irigységgel, vagy nagyképűséggel leplezi.

Az elektromos autó a jövő..ezt tudomásul kell venni. Ezért kell fejleszteni az energia termelőket, mert a töltők ezrei nagy energiát igényelnek..


hogy milyen vezetni? Nekem az automata benzines után is nagy élmény, mert nincs semmilyen hangja, és gyorsul mint az állat.

minden ugyan az, csak a vak emberre kell figyelni, mert az nem hallja.

2018. jún. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsi hatótáv mellett a leginkább zavaró, hogy nincs hangja. Vagy inkább fura. Nekem automatám van, szóval a váltás nem hiányzik. Viszont a motorhang nagyon. Észre sem veszed és 80-90-nél mész városban...
2018. jún. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

5ös, akkor mit mondjanak azok, akiknek 2010-es nissan leaf-jük van, és még mindig nem kellett akkupakkot cserélniük? jó, ennyi idő alatt átlagosan 75-80%-osak azok az akksik, de még így is használhatóak 1-2 évig.


a töltést meg lehet menedzselni. persze, sokan úgy járnak a hagyományos autókkal, hogy amikor porzik a tank, megtankolják...és az persze, megvan 1-2 perc alatt.


elindul az ember elektromos autóval mondjuk 200 km-re(ez szerintem egy átlagos Magyarországi távolsági utazás, gondolom elég ritka, amikor valaki Debrecen-Zalaegerszeg távokat mászkál rendszeresen), az autója nem spórolva bír 150-et, akkor nem akkor fogsz töltő után nézni, amikor már éppen csak 20-30 km hatótáv van, hanem útbaesik egy, felrakod egy negyed-fél órára, megiszol egy kávét, ha arra van igényed, de ha nincs, akkor sem egy olyan életbevágó az az idő.

persze, ha ott is lemerült akksival érsz egy töltőhöz, és csak gyorstöltő van, akkor lehet ott állni 2-3 óráig, már persze ha megint fullra akarod tölteni, és nem csak annyit töltessz bele, amennyire szükség van a célodig.

2018. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan, mint egy dízelt vagy benzinest, csak máshogy gyorsul, és nincsen benne megszokott váltó(csak irányválasztó), illetve csak amperhang és szélzaj van.


Városba, kisebb távolságokra vennék, de az alacsony hatótávolság miatt nem cserélném le a "rendes" autómat.

2018. júl. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8as vagyok, valaki indokolja már meg, hogy mégis mi az, amit rosszul írtam :D
2018. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!