Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTI 101,...

Opel Astra H 1.7 CDTI 101, vagy 125 lovasat vennétek?

Figyelt kérdés

1.9 CDTI szóba sem jöhet, a kettő között vacillálok, de hallottam, hogy a 6. sebességgel sokszor van gond ennél a típusnál, azért húz a szívem a 101 lovas felé.


Érdekelne, ti mit gondoltok.



2018. jún. 30. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:

1.7-esem volt. z17dth azaz 101 lóerős. Teljesen elégedett voltam vele.

A 125 lóerős későbbi, 2007 utáni továbbfejlesztett változat. Ennek az üzemanyagrendszere Denso, míg a másiké Bosch. Ha netán hozzá kellene nyúlni, a Densot problémásabb javítani.

A 125 lóerős már gyárilag részecskeszűrővel szerelt, a 101 lóerős még jó eséllyel nem. Egy újabb nyűggel kevesebb.

Dinamikus közlekedésre nekem ez a 101 lóerő és 240Nm is bőven elég volt. Kifejezetten fürge autónak tartom. A mostani autóm hasonló tömeggel 160Le/350Nm. Jobban megy, de azért nem mondanám rá, hogy ég és föld lenne a különbség a H Astrámhoz képest.


Amúgy 6 sebességes (M32) váltó volt a 101 lóerőshöz is csak feláras "extra" volt, ezért sokan nem kérték. Viszonylag ritka, de azért akad. Az 5-ös váltó (F23) se olyan vészes, 130km/h-nál sem pörgi szét magát. Ennél a sebességnél olyan 2800-2900-as fordulaton van. És elpusztíthatatlan.

Ha esetleg mégis a DTR-nél (125Le) maradnál, az abban lévő M32-es, 6-os váltó is bevállalható. Ezt a váltót 320Nm maximáis nyomatékra tervezték. A DTH 240Nm-t tud, a DTR is "csak" 280-at. Tehát bőven hagytak benne "biztonsági tartalékot".

Az 1.9-es 320Nm-esekkel szokott gond lenni, mert pont határterhelést kap a váltó, amit a csapágyak hosszú távon nem tolerálnak.

2018. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!