Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokadik kérdés audi a3 1.9...

Sokadik kérdés audi a3 1.9 tdi első autónak :D?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki van még úgy mint én, minden nap kb minden percében más autó tetszik meg neki, és kijelenti, hogy ez lesz az én autóm, csak belefut másba vagy egy véleményebe és kezdheti elölről a keresgélést :D (bocs a rizsáért)


tehát tetszenek az audi a3 1.9 tdi első kiadás, (tudom 20 évesek, kimentek már vele egyszer a világból, vissza vannak pörgetve stb stb) olvastam róluk hogy kimennek a világból is,kis karbantartási költség mellet.. de amiben műveletlen vagyok, hogy megéri-e vennem dízelmotoros autót ha a hét 5 napjából kb reggel 6km-t és du 6km-t megyek vele illetve hétvégén meg hosszútávra használnám, mennyire bírná a hétköznapi rövidtávú használatokat? Arra gondoltam hogy még építtetnék bele konnektoros állófűtést is, hogy esetleg ezzel csökkentsem a hideg motoros amortizációt. mit gondoltok? a válaszokat előre is


2018. júl. 1. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem terheled hidegen, akkor semmi baja nem lesz. Ezek még bírják. Kiegészítő fűtés a nagy részükben szokott lenni gyárilag egyébként, csak már ilyen idősen ritkán működik. 3 izzítógyertya melegíti a hűtőfolyadékot, ha hideg van. Fillérekből felújítható.
2018. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ne kíméld, hanem rögtön újítsd fel. Ezekben félmillió km van már legalább. Hangos, gyenge, de tény, hogy tartós. Ha a rozsda még nem eszi, eljársz sokáig vele. De azért a fillérek azok nem annyira fillérek. Az adagoló felújítás, a porlasztók, a turbó stb is pénzért van.
2018. júl. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván pénzért vannak, a nyomatékot meg kell fizetni, úgy értettem hogy gond nélkül belemegy 100-150ekm (vagy még esetleg több is) ha kímélve vannak
2018. júl. 2. 06:50
 4/11 anonim ***** válasza:

6 km alatt sehogysem fog felmelegedni üzemi hőmérsékletre (azaz az olaj is legalább 80 fokra), még konnektoros fűtéssel sem.

Én 1.6 CRTDI-hez szereltem be utólagos motorolaj fűtést és annyit értem el vele, hogy hidegben pöccre indul, de akkor is csak 40 fokos az olajam. Hiába a teremgarázs meg az előfűtés, mínuszokban, városban soha nem éri el az olaj a 80 fokot.

2018. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bármennyire is dízelpárti vagyok, ilyen használatra inkább benzines kellene szerintem.

Nem a melegedéssel lesz baj, hanem a kokszolódás a sok hidegüzemmiatt

2018. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem a melegedéssel lesz baj, hanem a kokszolódás a sok hidegüzemmiatt"


:-D


Tehát nem az a baj, hogy nem meleg, hanem az hogy hideg?!


Ez ám a magyarázat.

2018. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az benne a magyarázat, hogy nem a terhelés okozza a gondot, amit hidegen kap, hanem a kokszolódás, nem ugyanaz a két jelenség...
2018. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha 90 lóerőset vesz wastegate-es turbóval és levakolja az EGR-t, akkor nem lesz gond a kokszolódással. A változó geometriás turbóval szerelt 110 lóerősnek a geometriája leszokott ragadni a városi üzemtől.
2018. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A hétvégi hosszújárat nem segít ezen?
2018. júl. 2. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 110 lóerős volt, sose volt gond a kokszolódás. Hétköznap 2x15 km munka városban, hétvégén 2x100 km autópálya. 5-6 km alatt még be sem melegszik soha, minimum 100 km intenzív hajtás kell neki hétvégente így.
2018. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!