Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy a motorozás hosszút...

Igaz, hogy a motorozás hosszútávon jelentősen károsítja az izületeket?

Figyelt kérdés
A fiam 14 éves szeretne 1 robogót magának. Nemnagyon örülök az ötletnek ,mert a bátyám is 10-15 évig sokt motorozott kismotorral és 35 évesen már térd és csukló izületi problémái voltak amit a motorozásra vezettek vissza. Mi a véleményetek erről?
2018. júl. 2. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hidegben ki tudnak fázni az ízületek, de semmi egyéb.
2018. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak nagy hidegben tud károsodni az izület, hanem melegben is, ha nagy a sebesség és a menetszél. Robogón nyilván ez nem annyira jelentkezik, mint egy versenymotoron, de akkor is fontos a megfelelő öltözet. Én Babettán is kaptam komoly tüdőgyuszit, mikor elkapott egy zápor, hiába volt amúgy 35 fok árnyékban.
2018. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hittem, hogy komoly baj lehet a menetszélből.

Simsonnal kezdtem, rendes ruhám nem volt.


Ma már hiába öltözök fel high-tech ruhába, épp csak 30 multam, de már fáj itt-ott.

2018. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, árthat neki, de nem jelentősen. A baj ott szokott lenni, mikor hidegben, és télen is motoroznak, az nagyon hazavágja az izületeket.

Minden esetre 14 évesen egy robogót nyugodtan megengedhetsz neki, ráadásul robogón a térde is védve van.

2018. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk a bátyámnak is csak Simsonja volt utcai ruhája és az orvos szerint az lehet az oka a problémáinak
2018. júl. 2. 13:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat akinek nagy motorja van (Harley) és majd beszarik úgy fáj a lába, térde. 50-es férfi, igaz mellette aktív kétkezi dolgozó.
2018. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha sokszor áthűlnek az izületek akkor igen. 30éve motorozom és semmi baja az izületeimnek. Lehet ez egyébként genetikus probléma is.
2018. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kell kesztyű meg térdvédő a sisak mellett!! Ezek a kritikus részen megfogják a szelet, nameg pereceléskor is igen hasznos :).

A "hokedli" szabású robogóeleve fogja kicsit a szelet láb tájékon.

És hűvös vagy hideg időben jól fel kell öltözni, mert a menetszél 70 km/h alatt is gonosz dolog.

Robogón többnyire azoknak szokott izületi baja lenni, aki hóban fagyban is renszeresen közlekedik. De egy sportmotorral a nagyobb sebesség és a természetellenesebb póz miatt a nyári szezonokkal is pár év alatt tönkre lehet vágni magad.

2018. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Genetika + környezet a tudomány jelenlegi állása szerint, ez a kettő együtt kell egy betegség kialakulásához. Persze ha hajlamos rá, és rövidgatyában tolja, az valóban nem segít, de ha szélzáró motorosruhában, hidegben termobéléses védőfelszerelésben van, akkor pont annyi az esélye, mintha mindenhova kocsival vagy tömegközlekedéssel járna.


Nem szabad hagyni, hogy áthűljön az ízület, vagy közvetlenül és nagy menetszél érje folyamatosan, sokáig.


Ha télen is motorozni akar, akkor ajánlom a térdmelegítőt, minden egyéb ruha alá beszuszakolni. Én is így szoktam motorozni hidegben, pedig érzékeny a térdem.

2018. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!