Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Állítható sportfutómű alias...

Állítható sportfutómű alias Gewinde beállítása: Hogyan érdemes? Az állító csavarokat oldalanként egyforma magasságra állítani, vagy a karosszéria magasságát kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Beszereltem az autómba egy nem túl drága JOM Blueline futóművet. (70 000Ft) Az eleje annak ellenére, hogy a magasság egyformán van beállítva, felemásra sikerült.. Után állítsam, hogy egyforma legyen a két oldal, vagy inkább legyen a lengéscsillapítón a rugótányér egyformán beállítva?

2018. júl. 2. 19:18
 1/3 crudy ***** válasza:
A karosszeria legyen lehetoleg vizszintes. Ugyan ott merd, pl az iveken vagy ahol szeretned es ugy allitsd be.
2018. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Otthon beletákoltad? Futóművet állíttattál-e utána?

Egyébként a karosszéria legyen vízszintes, pár ezer km után mérj újra rá, és állíts utána ha kell

2018. júl. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Otthon beletákoltad?"

Igen.. Bele. Kezdő autószerelő vagyok, 4 éve szakmában. Ennyit meg tudok csinálni. Béreltem egy garázst emelővel és beszereltem. Futóművet is állítottam utána, sőt a szilenteket is meglazítottam, hogy tehermentesítsem. A Focus ST gyári értékeire állítottam és mindent sikerült határéréken belülre állítani, igazából csak az összetartás állítódott el. A hátulján nem is kellett állítani, mert nem ültettem rajta annyit.

Nincs még tapasztalatom ezen futóművek beállításával, érdekelt, hogy egyforma beállítás mellett normális-e, ha különbözik a karosszéria magassága a két oldalon.. de ez biztos az olcsó rugók miatt van. Köszönöm a válaszokat, most utazok vele haza Magyarországra, ha találok ott 3m ép aszfaltot (kicsi az esély), akkor ráállok és ellenőrzöm / utánállítom.

2018. júl. 7. 05:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!