Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kia Rio, Kia Ceed vagy Hyundai...

Kia Rio, Kia Ceed vagy Hyundai i30? Ki melyiket ajánlaná és miért? Szívesen meghallgatnám a saját tapasztalatokat is a három autóval kapcsolatban. Válaszokat előre köszönöm.

Figyelt kérdés
Az autó napi 50 km-es ingázási használatra lenne.

2018. júl. 4. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ceedem van, teljesen elégedett vagyok vele. 1.6 benzin, kombi.

nagy hely, kényelmes, a motor könnyen mozgatja a kasznit, a futómű kicsit kemény, de engem nem zavar.

az i30 technikailag elvileg nagyon hasonló, csak teljesen más design.

2018. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szüleim Kia Riót vettek tavasszal újat benzinest, ők ketten vannak nyugdíjasok elég nekik. Én Hyundai i30 kombit tervezek venni, benzinest a családdal, mert a mostani kocsim már 16 éves és fiatalítanám. Mindegyikkel jól jársz.
2018. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel három hete írtad ki, nem tudom hogy aktuális-e még.


Tavasszal vettem egy Ceed kombit, 1.6-os GDI motorral, viszonylag sok extrával. Még csak 5000 km van benne, így nem annyira mérvadó a véleményem, de eddig imádom. Mindent jól csinál, nincsenek számomra zavaró tulajdonságai. Kényelmes, szépen jár, nem eszik sokat, finom a kuplungja és a váltója, az alapok egyben vannak.

Amit az extrákból nagyon szeretek, az az Android Auto (ha rákötöm a telómat, a sima navi helyett a wazét is tudja mutatni a képernyőn) és a sebességkorlátozós tempomat, ami főleg városban hasznos. A tolatókamera szintén, mert (és akkor jöjjön az egyetlen hátrány) hátrafelé igen szűkös a kilátás.


A vásárlás előtt sok autót megnéztem, tesztvezettem és alkudoztam, de a pénzemért ennél jobbat sehol nem kaptam volna. Az i30 lett volna a másik befutó, de a modellcsere miatt már pont nem maradt abból, amilyet akartam, az új pedig az újdonság varázsa miatt drágább lett volna. A Ceed-ből is idén jön az új modell, de ha gyors vagy, még pont le tudsz csapni olcsóbban a kifutóra.

2018. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Milyen árban sikerült lecsapnod rá ha megkérdezhetem? benzin vagy diesel?
2018. júl. 27. 10:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1.6 GDI 135 lovas benzines, a D megtévesztő lehet a nevében, de "direct injection"-t jelent. Ez az egyetlen dolog, amitől kicsit tartok, de 7 évnél tovább úgyse nagyon tervezek, addig meg garanciális.


Mivel Németországban élek, és itt is vettem, nem lesz túl mérvadó az ára, de alkudozás után 19 ezer eurót fizettem érte. Ez 5,9 misi volt akkor, azóta a felugrott árfolyamon 6,1. Vonj le belőle 10%-ot, annyiért már biztos megkapod Mo-n. És ha a kombi helyett jó a sima, az még mínusz 2-300.


Közben meg is néztem a magyar KIA honlapját, és készlet erejéig akciós. Az enyém a Summer Editionnel megegyező felszereltségű, és azt most 5,45-ért vesztegetik. Ebből alkudni már nem hiszem hogy sokat fogsz, de szerintem ez már így is nagyon korrekt ár egy ilyen kocsiért.

2018. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!