Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka annak, hogy van aki...

Mi az oka annak, hogy van aki beül egy számára idegen autóba és bénázik vagy egyből jól tudja vezetni?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordult már, hogy valami okból kifolyólag új autót volt szükség vezetnem, és saját magam meglepetésére is úgy mentem vele már az első métertől fogva mintha több éve használnám. Nem fulladtam le, a sebességváltás is ment, nem rántott a kocsi, kormányzás. Egyik autóból átpattanok a másikba és nem kell szokni sem. Erre nem vagyok büszke, de egyszer egy sajnálatos eset következtében egy ismeretlen autóval kellett gyorsan elvigyek valakit a kórházba, és az előzések, gyorsabb kanyarok, egyenesebb részeken a helyenként 160-as sebesség sem okozott gondot. Gokartokkal is szinte már egyből "versenytempót" tudok menni.

Míg tegyük fel apa is, meg több is ismerősöm is sokáig szokja a kocsikat, sőt utána még a saját autójuk vezetését is újra meg kell szokniuk.

20 vagyok még, tehát olyan tapasztalt sofőr sem vagyok, hogy rutinból menjenek a dolgok mint aki évtizedek óta vezet.

Ez mitől függ, hogy ki mennyire tud gyorsan alkalmazkodni?



2018. júl. 7. 16:14
 1/9 anonim válasza:

Őszintén megmondom fogalmam sincs hogy ez miért van pontosan. Valószínűleg olyan a természeted is hogy nem íjetsz meg az újdonságoktól, másban azért ott van hogy nem ismeri hogy mit bír az autó nem ismeri hogy mik a hibái. Én még csak 16 vagyok jogsi előtt állok, vezetni tudok de nekem sincs óriási tapasztalatom mint mondtam és én se vagyok megijedve ha vezetni kell. Apukám megtanított és bízik is bennem én pedig magamban és ez a legfontosabb szerintem hogy tudsz e bízni magadban😊Az más kérdés hogy nincs jogsim és vezetek😂

16/L

2018. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért a lefulláadás. rángatás, stb nagyon szélsőséges eset. Nagyon rutintalan sofőrnek kell lenni ahhoz, hogy valaki ennyire ne érezzen egy autót.

Minden autó ugyan úgy működik, a fontosabb kezelőszervek is ugyan ott vannak, de mégis kicsit más minden autó. Máshol fog a kuplung, kicsit máskor kell váltani, másképp gyorsul, belül szűkebb, külsőre nagyobb, szélvédő döntöttebb stb...

Mikor megvettem az új autómat az első út nagyon furcsa volt. Nem fulladtam le vele, vagy ilyesmi, de kellette hozzá egy-két hét míg teljesen megszoktam. Szerintem ez természetes.

A munkahelyemen is több céges autó van, nem mindig ugyan azzal a típussal megyek. De mindegyikben már ücsörögtem jó pár ezer km-t. Így azokat nem kell szoknom, csak beleülök bármelyikbe és megyek. Ismerem őket. Még akkor is ha valamelyik pl egy fél évig nem kerül hozzám, akkor se felejtem el.

2018. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Minden autó egyforma. Aki tud vezetni, az mindent tud vezetni. Nincs ebben semmi varézslat.


"egyenesebb részeken a helyenként 160-as sebesség sem okozott gondot"

Erre mondta nekem régen az oktatóm, hogy a gázt a hülye is tudja nyomni...

Mondjuk szerintem kamuzol, még autópályán sem mentél soha 160-nal, de ez a kérdés lényegén nem sokat változtat.

2018. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, ezek alap dolgok, de hidd el annyi ember "küzd" ilyesféle problémákkal a környezetemből, hogy nem is gondolnád.

Egy, a saját autójukat jól érzik, de egy dízelből benzines autóba vagy fordítva átülve máris elvész a tapasztalat.

Utolsónak meg, gondoltam, hogy jön egy ilyen fajankó, aki egyből bele fog kötni a 160-as részbe, meg jöhetsz azzal, hogy egy majom is tudja nyomni az egyenesbe, és, hogy fokozzam a nem tetszésed, még a kanyarokba is nyomtam, képzeld :D de mint mondtam sietni kellett.

Mi értelme volna nektek, idegen embereknek kamuzni? Ráadásul pont 160, ami nem is sok, még ha 280-at mondtam volna.

2018. júl. 7. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
2018. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem túl nagy az önbizalmad!


Te most a kormányzásra, meg a gáz nyomására

gondolsz?

Vagy hogy nem fulladsz le vele?


Lehet, hogy közben meg üt a kuplung, mert nem ott csúsztatod, ahol kellene, meg bólogatnak az utasok, mert nem érzed a féket.

2018. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenre gondolok úgy egybevéve.

Nem bólogatnak, és nem is rángat semmit, hülye nem vagyok, hogy ne érezzem.

2018. júl. 8. 11:12
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egy, a saját autójukat jól érzik, de egy dízelből benzines autóba vagy fordítva átülve máris elvész a tapasztalat."


Na ez igaz. Mikor néha szívó benzines autót vezetek, az első elinduláskor kicsit ledadog a motor és akkor kapcsolok hogy ennél nagyobb gáz kell és finomabban kell emelni a kuplungot.

De ez inkább a megszokás miatt van, mint a "vezetés tudományának" hiánya.

Ugyan ez a helyzet, a hátramentnél. Az egyik autómon balra előre, az 1-es mellett van, a másikon jobbra hátra. Mikor tolatni akarnék és helyette 6-at kapcsolok az autó meg előre akar megindulni, akkor rögtön eszembe jut, hogy ja, most a másik autóban ülök. :D A szokás hatalma, nem csodálkozok rá.

De ez nem csak autóknál van így. Bármivel így van ami a megszokottól eltérő. Pl van Androidos és egy régebbi Windowsos telefonom is. A menüben való visszalépéshez az egyiknél középen kell röviden nyomni, a másiknál a bal szélét. Persze van hogy néha megszokásból összekeverem és nem azt csinálja a telefon mint szeretném. Aztán persze azonnal rájövök, hogy mi a tosz és jót derülök magamon. Ez sem abból adódik, hogy most láttam volna életemben először telefont és rutintalanul kezelném... Az emberek 99,999%-a szerintem így működik: ami rutinszerűen már berögzült azt hajlamosak vagyunk tudatos gondolkozás nélkül automatikusan végrehajtani.

2018. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

20 évesek sokszor hiszik, hogy ők 160-al is biztonságosan vezetnek lakott területen. Persze nem, de ő azt hiszi. A sebességhatárt jelentős mértékben túllépők 80%-ban huszonévesek. Aztán tapasztalatot szerez és lelassít, vagy keresztje lesz az út mellett.


Valószínűleg a motort és a váltót is gyilkolja a vezetési "stílusa". Hosszú távon alapvetően káros, amit csinál, mind az autóra, mind a közlekedés többi résztvevőjére nézve.


12 éve vezetek. Munkám miatt járom az országot egész évben. Nem annyit mint egy kamionos, de sokat megyek. Láttam már dolgokat. Régebben versenyhelyzetekbe is hagytam magam belerángatni. Most elengedem inkább a hülyéket. Öljön meg mást ne engem. Egyébként felváltva vezetek dizelt, benzinest, automatát, kézit, személyautót és puttonyost. Kb 5-10 perc megszokni a fogáspontot és a féket. A dokker féke elég érzékeny, a yarisét nagyon nyomni kell. A Superb 250 lóerő, de turbórés van. Nem tudsz úgy kipattanni vele, mint várnád. A megane indulasnál nagyobb gázt igényel... stb. Nagyobb gondot okoz hogy melyiken hol van a tanksapka. Van olyan, hogy rossz oldalra állok a kúton. 6 autót szoktam vezetni felváltva.


Mindezt úgy, hogy nő vagyok. Nem atomfizika. Annyira nem kell felvágni erre. Főleg nem a 160-ra lakott területen.

2023. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!