Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlanátok?

Első autónak mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
3 éve van jogsim, és eddig napi szinten vezettem, szóval van tapasztalatom. Most megyek egyetemre, ami kb. havi 1500-2000 km-t igénybe vesz, nagyrészben pályán és vidéken, ezért szerintem a dízel jobb választás. Fontos, hogy dinamikus legyen nem túl nagy fogyasztással. Kb 1 millió a keret, papírokkal. Mit tudtok ajánlani?

2018. júl. 8. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mk2 focus
2018. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel 3éve van csak jogsid akkora nagy rutinnal tuti nem rendelkezel így jobb lenne valami biztonságosat választani!

Én ezeket venném fontolóra:

-Renault scenic 1.5/1.9dCi ebből az 1.5 106le problémásabb szokott lenni de ez sem rossz!Én 7évig hajtottam scenicet.Egy audiból ültem de ennek ellenére rendkívül kellemes meglepetés volt a scenic!

-Vw golf 5 1.9tdi 105le, 1misi alatt csak lerúgott példányokat találni sajnos

-Vw passat 1.9tdi 101/105le biztonságos tágas autó.Eszméletlen som a széthajtott példány!!!

-Renault laguna 2 1.9dci nincs túlzottan jó híre,ezt leginkább az agyonbonyolított elektronikájának köszönheti.Ezek mellett ha nem taposod ki a szuszt is belöle akkor 6,5literből eljárkálsz,ez a scenicre is igaz!Az első autó ami 5csillagot kapott az euro ncap töréstesztjén!

2018. júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Renaultot nem szeretnék, az van a családban és egyszerűen utálom. Ráadásul úgy hallottam, a francia és dízel párosítás felejtős.

A vw-k tetszenek, golfból ennyiért nagyrészt 4-esek vannak csak, nehéz kifogni egy valóban megkímélt, jó állapotút.

Legjobban a passat tetszik, csak azzal is hasonló a helyzet mint a golffal.

Amik még szimpatikusak: Opel Astra H 1.9 CDTI, Ford Fiesta 1.4 TDCI, illetve a pd motorosok, pl. Skoda, Seat.

2018. júl. 8. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:
A francia dízel a legjobbak között van úgyhogy nem kell félni tőle.Szomszédnak 11éves espace-e van ami még problémasabb szokott lenni mint a scenic mégsincs semmi gondja soha.
2018. júl. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennyiért Golf IV és társai férnek bele (Bora, B5 Passat, Fabia, Ibiza etc)


800.000-ért már jól felszerelt, jó állapotút kapsz, a maradékból rendberakod amit kell rajta és hajrá. Fenntartás elég jó, rengeteget bontanak, de az új alkatrész sem drága. Fogyasztás még nagyon taposva sem megy 7 liter fölé.


Ami húzós a klíma. A kompresszor nem javítható, cserélni kell, megnézheted unix-nál, nem két fillér, a legolcsóbbat bele sem akarja sok szerelő rakni... A oszlopok töve a doblemeznél, csomagtérkilincs és a szélvédő felső élénél a tető kezd először rozsdásodni, ezeket kell különösen megnézni a szokásos dolgokon felül.


Nekem volt Golf IV-m. Egy éve adtam el. 2,5 év alatt 140.000 km-t mentem vele, mondhatni hiba nélkül.

2018. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!