Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben adnátok borraval...

Ilyen esetben adnátok borravalót az autómosóban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapvetően illene, de úgy hagytam ott az autót kárpittisztításra, hogy megkérdezték "mennyi férne bele anyagilag, 28-30ezer?", mire én azt válaszoltam, hogy "azért 30ezernél ne legyen több", erre azt mondták, hogy "oké, akkor 30ezer".

Ezek után az elvégzett munkától függetlenül ti adnátok borravalót?


2018. júl. 10. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ne rágódj ezen. Ha rendes munkát végeztek a megbeszélt pénzért akkor elégedett lehetsz, de nem kell külön ezt nekik "kifejezned". Nyilván ők úgy vállalták, hogy nekik (is) megéri. Más az amikor a kutyával egy státuszban lévő vendéglátóipari dolgozóknak tesszük egy kicsit szebbé a napját némi jattal.
2018. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Automosókban érdemes előre adni egy ezrest az embernek, hogy tényleg alapos legyen (igen, tudom kinek fizetnek előre, de ez van). Vagy ha enélkül is nagyon lelkiismeretesen kitakarított, akkor utána is illik hagyni valamennyit, hogy elismerd a munkáját.
2018. júl. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én ha nem vagyok elégedett egy mosóval akkor nem viszem oda
2018. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Csodálkozom is meg nem is. Csodálkozom, mert a válaszokból kitűnik hogy egyesek nem is tudják elképzelni, hogy "borravaló" nélkül is működhet a világ. Ha külön jatt nélkül nincs rendes munka akkor a világ megérett a pusztulásra.

Nem csodálkozom, mert lényegében ennek a szemléletnek köszönhetően ülnek a nyakunkon állandóan olyan politikusak amilyenek ülnek.

Felejtsük el a jattolást! Az a romlás melegágya, bármennyire is nem úgy tűnik. "Tisztességes munkáért tisztességest pénzt" elve az ami előre visz.

2018. júl. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14-es

Tévedésben vagy, a borravaló bizony az egész világban elterjedt, tőlünk sokkal fejlettebb, sokaknak mintapéldány országban alapvető dolog a jattolás.

2018. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi 4500 forintért tizstítatjuk mindig az autónkat.


2018as Ford Rangerünk van.:

[link]


A képen láthatjátok, hogy nem egy kicsi autó.


Kézzel letisztítják kívül belül 4500 forintért és nagyon jó munkát végeznek. Soha sem volt velük semmilyen probléma sem.


Szóval nem értem, hogyan lehet 30 ezer fororintot sima autómosásért fizetni?


Ha lenne valami extra ápolás, pl.: wax réteget raknak rá vagy valmi ilyesmi, akkor megértem, de a sima kézi mosás mióta kerül ennyibe?

2018. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Gondolom már megoldódott a probléma, de én azért az utókornak szeretném leírni a véleményemet.

Sok, és sokféle vélemény érkezett erről a 30 ezres kárpittisztításról. Először: Ez egy autómosás volt, amihez kértél extra kárpittisztítást. Minden bizonnyal egy külső és belső tisztítás volt, műanyag és gumiápolással, valamint extra kárpittisztítással.

A kárpittisztítást Budapest kb. összes kézi autómosójában ülésenként számolják, átlag 2-4 ezer forint közé esik.


Ezt csak azoknak írom le, akik szerint itt a megfelelő összeg 3-4 ezer lett volna, mert nekik valahol(?) annyiért csinálják.


A borravaló kérdésre az a válaszom, hogy nem kell adnod. Ezt autómosóként írom. Azoktól szoktuk "elvárni" az extrát, akik bejönnek és kérnek egy alap külső mosást alap belső tisztítással (portörlés+alap porszívó) de azé még csináld má meg ezt azt amazt, de nem hajlandó megvenni a nagyobb szolgáltatás-csomagot, ami ezeket tartalmazza. Ilyenkor nem kellene, de mi hülye faszok a 40 fokban 6-8-10 óra munka utan is szó nélkül megcsinaljuk ezeket. Ilyenkor pár száz forintot oda lehet dobni, ha pl 6-an mossuk a kocsit, kiszámolhatod az mennyit jelent.. :)


Remélem szép lett a kárpit.

2018. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!