Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mas is tapasztalta mar h a...

Mas is tapasztalta mar h a vezeto ulessen jobban erezni lehet a gyorsitast, mint az anyos ulessen?

Figyelt kérdés
2018. júl. 15. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van, aki így érzi, de én még nem tapasztaltam.
2018. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én pont fordítva szoktam érezni.

Ha én vezetek, akkor kapaszkodok a kormányba és én irányítok.

De ha az anyósülésen ülök, akkor egy hirtelen manőver sokkal ijesztőbb és kellemetlenebb, mert nem kapaszkodok, nem készültem rá, nem tudom mit akar a sofőr.

2018. júl. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fizika szerint az autó minden egyes pontján pontosan ugyan annyi a gyorsulás, ha az autót merev testnek tekintjük. Márpedig amíg szét nem szakad, addig az.

Amúgy ezt hívják placebónak. Másképp érzed, ha te vezetsz, kapaszkodsz a kormányba, pontosan tudod mit fogsz csinálni. És más ha utas vagy, nem kapaszkodsz és valaki kiszámíthatatlanul manőverezik. A gyorsulás így is úgyi ugyan annyi, csak az érzet más.

2018. júl. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Padlógázzal mész :D Ha más vezet, akkor tojás van a gázpedál alatt :D
2019. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!