Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furcsán viselkedik az autó....

Furcsán viselkedik az autó. Mitől?

Figyelt kérdés
Nagy sebbességnél (kb. 90 km/h) az egész autó furcsán viselkedik. Imbolyog, rázkódik, dülöngél. Úthibáknál erősen üt, ha pedig rámegyek egy olyan úthibára, ahol korábban csöveket fektettek le, ezért az út hosszában fel volt törve de bejavították, akkor az egész kormányt elhúzza valamilyen irányba. Nemrég volt javítva az első futómű. A teleszkóp ki volt szakadva a toronycsapágyból, de cserélték. A gumik elöl 225/35R18 hátul 255/40R18. Tervben van hogy teljesen felújítom a futóművet. Ehhez milyen alkatrészeket kellene cserélnem?

2018. júl. 17. 23:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

8-as, köszi, de semmi ilyet nem tapasztalok.


Kb 1 hónapja volt szerelőnél, akkor átnézték, megcsináltak rajta mindet, így elvileg nagy baja nem lehet. Ha eladom, mit veszek ennyi pénzből? Valami hasonlóan régi alsó kategóriás roncsot, ami még lassú is. Szeretem ezt a kocsit, mert élvezet vezetni (már amikor nem ilyen a futómű), szóval köszi a tanácsokat, de inkább megcsináltatom. Eredetileg is úgy terveztem, hogy újjáépítem.

2018. júl. 18. 10:36
 12/24 anonim ***** válasza:

El kell vinni egy jó szerelőhöz aki felemeli és átnéz rajta mindent a futóművön és a kormányművön...

ha jó szerelő úgy is megfogja találni a hibát! :)


Sokkal jobb ezeket a "régi" autókat vezetni mint a maiakat, azok nem sok vezetési élményt nyújtanak már.

2018. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12-es! Egyetértek! :)


A guminyomáson nemrég állítottam, hogy kitapasztaljam, milyen az ideális. Az első kerékbe 2.5 Bart, a hátsóba 3.0 bar a javasolt. Én legutóbb az elsőbe tettem 2.2 bart, a hátsóba 2.5-öt. Mintha azóta lenne ilyen rossz. Lehetséges, hogy ez okozza?

2018. júl. 18. 13:17
 14/24 anonim ***** válasza:
39%
Vezetési élmény hogy épp szétesni készül alattad egy hülyegyerek-autó? pfff...
2018. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Első kérdés: javítás után be lett állítva a futómű?
2018. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

14-es. Most jottem dolgozni, most teljesen rendben volt a kocsi. Ahol ezeket tapasztaltam azon az uton nem jartam korabban es lehet hogy csak ott volt ennyire rossz az ut. Meg azert ne tulozzunk mar, hogy szetesni keszul. Melyik 14 eves kocsinak tokeletes a futomuve? Es igen elmeny vezetni. Dinamikus, gyors, sportos. Egy sima utcai autorol ez nem igazan mondhato el.


15os! Nem volt!

2018. júl. 18. 14:38
 17/24 anonim ***** válasza:

a mai autókban még rosszabbak a futóművek!


rakás új autóról olvastam már, hogy 6-8 évesen 200e km után kifekszik a futómű!


A guminyomással nincs gond, ha lapos a gumi akkor menet közben hangos a kerék, kanyarban csúszik viszont az úthibákat sokkal finomabban veszi.


Kemény guminál csak akkor hangos a gumi ha úthibán mész át.


Ha szerencséd van akkor csak egy futómű beállítás kell mert valami túl laza vagy túl szoros...

2018. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp vidd el futómű beállításra. Ha valami cserélve, javítva van a futóműben, akkor mindig illik megcsináltatni. Ritka, hogy összerakás után is pont úgy álljon minden.
2018. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontozok. Igazából nem tudom mit gondoljak. Tegnapelőtt amikor nagyon fura volt a kocsi, megjelent a műszerfalon a sárga motorhiba ikon. Nem foglalkoztam vele, mert kb 1 hete megszokott jelenni elég gyakran. Általában kiolvasom és kitörlöm a kódot, mert még nem volt időm elvinni szerelőhöz.. (P0444 hibakód). Megfigyeltem, hogy ilyenkor leesik a kocsi teljesítménye, rángat váltásnál, és többet is fogyaszt. Nem foglalkoztam ezzel, mert nyilván a futóműhöz semmi köze. Ahogy szoktam, a hibakódot ezúttal is töröltem, guminyomást beállítottam 33 és 35 PSI-re, ahogy BMW fórumon javasolták, és csodák csodájára a kocsinak semmi baja nem volt. Nem ráz, nem imbolyog, nem produkálja a korábbi tüneteket. Amire laikusként gondolni tudok az az, hogy vagy az út volt rossz minőségű, vagy a csökkent teljesítmény miatt viselkedett így. Ettől függetlenül napokon belül elviszem beállíttatni, ahogy tanácsoltátok!
2018. júl. 19. 00:08
 20/24 anonim ***** válasza:
Ebből nem talpraállítás lesz, hanem csak még jobban leélés, aztán megy a kocsi bontóba...
2018. júl. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!