Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nyári gumit vegyek?

Milyen nyári gumit vegyek?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni hogy milyen nyári gumit vegyek mivel autó vásárlás előtt vagyok aminél el van használódva a nyári gumi, 205/45 R16-os mérete van a jelenlegi nyári guminak milyet érdemes rá venni? A kínai vagy egyéb pl Taurus stb. milyenek? Van újonnan 13 ezer FT-ért is csak nem tudo milyenek, valaki el tudna ebben igazítani?

2018. júl. 24. 21:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A gumis mondta hogy a felnire nem fog kisebb rámenni, 205-ös a szélessége vagyis csak az megy rá
2018. aug. 5. 18:02
 12/14 anonim ***** válasza:

Ááá, nem teljesen így van ez. A felni szélességét nem miliméterben, hanem collban (inch) adják meg. A leggyakoribb felniszélesség valahol 5,5 és 7,5 coll között vannak (1 coll - 2,54 cm).

Itt is van egy táblázat, ami alapján meg tudod nézni, hogy milyen széles felnire milyen széles gumikat húzhatsz. Ugyanis a gumi rugalmas, nem csak egyféle méret tehető egy felnire:


[link]


Nekem például 7 coll széles felni van az autómon. Mint láthatod a táblázatban, erre 205 vagy 215 széles gumi ajánlott, vagyis úgymond 205-ös felni. Tudod nekem milyen gumi van rajta? 185-ös. És nem is feszül rajta nagyon a gumi, teljesen biztonságos.

2018. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
nekem 7,5 colos felnim van amire ahogy látom minimum 205-ös megy rá. Peugeot 206 alatt lesz aminek csak az a megengedett maximum :)
2018. aug. 5. 22:01
 14/14 anonim ***** válasza:
Aham, így már értem. Kicsit túl széles is az a felni az autó alá, de nézd a jó oldalát, legalább nagyon stabil az autó, a széles kerék ezért jó :)
2018. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!