Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom megelőzni hogy a...

Hogyan tudom megelőzni hogy a kocsim ne kezdjen el rozsdásodni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 24. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Alváz- és üregvédelemmel.
2018. júl. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy én és nem a karosszérialakatos :)
2018. júl. 24. 23:20
 3/8 crudy ***** válasza:
69%
Alvaz es uregvedelemmeo
2018. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Duenna válasza:
Szétszereled amilyen apróra tudod, drótkefével letisztítod minden rozsdásodó helyet, felületet és alkatrészt, rozsdamaró festékkel lefested [link] , majd vihetsz fel rá zománcfestéket is. Plusz alvázvédelem. Összeszereled. Félévente ellenőrzöd (ősszel és tavasszal), majd ha kell, akkor utána javítasz.
2018. júl. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Használd olyan helyen, ahol a lehető legkevesebb víz éri. Például egy sivatag kellős közepén. De még egy idő múlva így is rozsdásodni fog (évtizedek, esetleg évszázadok múlva). Vagy ha sok pénzed van, akkor gyártasd le az egész autót saválló anyagból. Az jóval tovább fogja bírni.
2018. júl. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te is meg tudod csinálni az alváz- és üregvédelmet. Én is magamnak csináltam. Azt kell csak megoldani, hogy alá tudj menni az autónak. Kell akna, vagy fel kell bakolni. Vannak spray kiszerelésű cuccok. Én a Dinitrolra esküszöm.

Csináltatni kell egy alvázmosást. Ezután a rozsdát le kell csiszolni, erre drótkorongot használok. Le kell kezelni a rozsdás részt rozsdaátalakítóval (Dinitrol RC900). Ha ez megszáradt, mehet az alvázvédő (4942 ha jól emlékszem). Az üregekhez sokszor találni az autón gumi dugókat, amit kiszedve be tudod fújni az üregvédőt (Dinitrol ML) a hozzá vehető kis szórófejes csővel. Ezen kívül a kárpitokat érdemes itt-ott leszedni, hogy be tudj fújni. Az ajtókárpitokat levéve ki tudod fújni az ajtók alját. A csomagtér oldalsó kárpitjai levéve valószínűleg hozzáférsz a hátsó sárvédőív környékéhez. Ha a küszöbön még sincsenek dugók, akkor meg kell nézni, hogy van-e rajta valami műanyag takaró vagy kárpitelem. Ezeket levéve a rögzítő patentek helyén lyuk szokott lenni, ahol hozzá lehet férni.

2018. júl. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem megelőzésről van szó, nem egy már rozsdás autó rendbehozataléról, amit a többiek említenek.


Garázs! Ha nem aszalod az utcán, nem veri minden alkalommal az eső, már sokat tettél az ügy érdekésben.

Télen amikor tonnaszám szórják a sót, ha van rá lehetőséged, ki se hozd a garázsból! Ha ez elkerülhetetlen, időnként mosd/mosasd le az alvázat is!

Az utólagos alváz/üregvédelem is jó ötlet. Bár az utóbbi 10-15 évben készült autók alján általában már elég jó a gyári PVC bevonat. Nem az a bitumenes cucc van rajtuk, mint annó a Zsigulikon.

Az alvázon lévő műanyag dugók szeretnek ~10 év alatt szétporladni. Ezeket időnként meg kell nézni, ha már repedeznek az összeset ki kell cserélni újra (arany áron adják őket)! Ha valamelyik hiányzik, kiesett, mihamarabb pótold!

Tavaszi-őszi kerékcserekor én be szoktam jújni wax-sprayvel a kritikus helyeket, valamint a lengőkarok, felfüggesztések környékét. Rosszat ezzel sem teszel.

Kb ezek jutnak eszembe, amivel lassítani tudod a folyamatot.

2018. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Egy jó kérdés kiírásával.

Mert te most azt kérdezted, "Hogyan tudom megelőzni, hogy a kocsim NE kezdjen el rozsdásodni".

Pedig arra lehetsz kíváncsi, hogy "Hogyan tudom megelőzni, hogy a kocsim elkezdjen rozsdásodni".

Erre a kérdésre fentebb már válaszoltak.


Az eredeti kérdésre válaszolva: használd minél többet télen, lehetőleg keress egy szimpatikus sószóró autót, és kövessed egész műszak alatt. Ezenkívül a téli sós latyakban keress küszöbig érő tócsákat, és minél nagyobb sebességgel hajts át rajtuk. Ezen kezelések előtt közlekedj nagy sebességgel aszfaltozatlan murvás úton, hogy a felverődő kavicsok megbontsák az alvázvédő réteget.

2018. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!