Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért adja mindenki k*rva...

Miért adja mindenki k*rva olcsón a yamaha majesty a Malaguti madison és a Honda pantheon motorjukat?

Figyelt kérdés

Az évjárat 2000-es vagy a feletti. Ccm 125 és 180 között található. Miért olcsó? És miért adják le a rendszámot? "nem rendszámozható" Kismotorként simán el lehet használni!

Nem lenne hozzá alkatrész?


2010. jún. 19. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább nem nagyon lehet kihasználni. Keménykedni túl nagy a kasztni, arra ott a runner. Városba túl erős és nagy, ergo inkább egy 50-es. Túrázni lenne értelme, meg bejárni pl városba, de rendszám nélkül meg nem sok értelmét látom... Szerintem ezért.
2010. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is arra használnám , hogy a közeli városba/városokba menjek vele. A legközelebbi 15 km. 1x-2x oda lehet húzni ez a táv alatt.
2010. jún. 19. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég nagy motorok, simán levágja szinte bárki hogy nem 50-es azért nem adják le a rendszámot.
2010. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 hogy az alkatrész is aranyáron van, 2 meg hogy tényleg egybe rávágod hogy nem 50 es.
2010. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál azok 4 üteműek amik 250ccm alatt elég lomhák.

Nekem 50-es 2 ütemű robogóm van és a tőlem 10 km-re lévő városba járok vele ha jó idő van. Nekem tökéletesen megfelel mivel a jogsimmal vezethetem és a biztosításon és benzinen kívül nincs költsége a motornak.

Egy 125-ös 4 ütemű max 110-el megy , az 50-es robogóm meg 80-al. A különbség 30km/h ami rövid távon nem nagy előrelépés.

2010. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de tartósabb,kevesebbe fogyaszt a 4 ütemü.
2010. jún. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És?:D leszarom:D
2010. jún. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Itt most nem azon van a hangsúly , hogy 2t -t e vagy 4t -t 50-est vagy 150-est. Hanem hogy vannak olcsón ilyen motorok , és ha megveszem az 1-iket akkor rá 1 hónapra ne kelljen nekem is eladnom azért, amiért a gazdája is eladta. Mondjuk ennek lehet az is az amit írtak , hogy nagyon drága az alkatrész. A rendőrös dolog nem gond mert azt elintézném. Na igen az 50-es megy 80-at. Az én motorom is megy 80-at mégis végigelőz a főút. Részben ezért kellene egy motor ami 100 körül vagy a felett teljesít nekem. Meg ugye azért kellene mert olcsón hozzá tudok jutni. Na de vajon miért adhatták le a rendszámot mindről? Külföldi lehet? Vagy probléma lehetett a motorral ezelött? Ezek a túrára is nagyon jók lennének. Kényelmes és tartja az iramot...elvileg. Gyakorlatilag meg ki tudja...
2010. jún. 20. 10:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként jogosítványom is van rá. Szóval nem lenne felelőtlen használatban része a motornak.
2010. jún. 20. 10:35
 10/11 Wiking006 válasza:

Helló!

A motorok külföldröl lettek nagyrészt beszállítva, vagy alkatrésznek, vagy pedig megfelelő papirokkal tovább használatra.Sok motornak nincsenek meg a normál üzembehelyezéshez szükséges papírjai, ezért is olcsóak.

Vagy alkatrésznek lehet csak használni, vagy pedig kismotorként.

Ez utóbbival az a baj, hogy kockáztatja az ember a lebukást. Tapasztalataim szerint viszont nem olyan vészesen feltünő a 125-ös motor kismotorként, sőt sok újabb 50-es motor hasonló mérető kasznival rendelkezik.

Nekem személy szerint 125-ös Majesty-m van 100-110 közötti végsebességel, viszont 90-es utazósebességét nagyon gyorsan és könnyedén eléri. lényegesen kényelmesebb mint a kisebb motorok és azért jól jön a többlet erő hosszútávon. Jelentősen hoszabb az élettartama mint a 2ütemű 50-es robogókénak, és ezzel gond nélkül nekivágnék akár pár 100km-es túrának is.

Az alkatrészek tekintetében nincs gond, bontottan lehet olcsón kapni mindent hozzá, ha pedig sok pénze van az embernek vehet hozzá akár gyári újat is szinte bármiböl.

Mondok példát az árkülömbségekre...

1db Szelepszár szimering gyári új kivitelben 1700ft, Utángyártott szintén új alkatrész csak 750 ft...

Dugattyút is lehet venni 7-8000ért is, meg 17-20000ért is.

Azért ha jobban megnézzük a hirdetéseket, a nagyon olcsóaknál vagy nincsenek meg a papírjai ( Cak adásvételivel, kismotorként, 50-es papirokkal)

Vagy pedig valamien hibája van. A hibáktol sem kell megíjedni...álltalában minden hiba javítható.

Én mindenesetre ajánlom mindenkinek, hogy ha lehetséges inkább olyan motort vásároljon meg ami rendelkezik a forgalombahelyezéshez szükséges papirokkal...így bármikor meg lehet csinálni a műszakiztatást, és használhatjuk nagymotorként akár 2 személyel is.

2011. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!