Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Búgás a motortérből?

Búgás a motortérből?

Figyelt kérdés
Van egy 2007-es 1.9 TDi VW Jettám. Lassan 2 éve van nálam, és azóta megvan ez a problémája. Nem javul és nem rosszabbodik. A motorzaj bizonyos fordulatszámon (2000 RPM és 3000 RPM előtt is) kifejezetten felhangosodik. Ha ott tartom akkor folyamatosan hallom a búgást, előtte és utána semmi. Ha motorfékezek és elmegy a fordulatszám előtt akkor is hallani változást. Motortartó bakra gondolt a szerelő először, de nem az volt a probléma, és legutóbb a kettős tömegű lendkerékre gondolt, de nem tudta biztosra mondani. Valakinek volt esetleg ilyen?

2018. júl. 25. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Vezeles mikkr volt cserelve? Pld a feszitők nem voltak lehuzva helyesen akkor az szokott ezekben a fordulatokban problemat okozni ... csak egy tipp
2018. júl. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sali78 válasza:

Nem tudom, nekem hasonló a helyzet (VW) jetta, de benzines.

Nekem alap fordulaton van egy bugás-zúgás, a lekgondit kikapcsolom akkor is van (korábban azt hittem a legkondi szivattyú), magasabb fordulaton kissé elmúlik, de halkabban hallható.

Olvastam máshol is hasonló jelenséget, más típusnál, ott legkondi gáz meg olaj, vagy vezérlés, ilyenek. Megoldódott a dolog nálad?

2019. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kempingbringas válasza:

Hello!

Nalam is ez van, Vw Golf 7 Tdi.

Bizonyos fordulatszamon bug, erezheto remeges a gazpedalon.

Kb 1300 es 1800 on, 80 kmh felett.

Mashol semmi.

Mi volt a problema. Jovoheten viszem szerelohoz.

Ja,meg belemaszott a Nyest,lehet megragott valamit.

2020. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sali78 válasza:
Kicsit lekéstem ezzel, de nálam a légkondi szivattyú volt a gond (bár pontosan nem tudom, mert konkrétan a hátsó ülés alatt van valami, amit cseréltek és utána elmúlt a búgás). Utánanéztem külföldi videókon, ott is valami hasonlót cseréltek a hátsó ülés alatt.
2021. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!