Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen érzés 3 hengeres autót...

Milyen érzés 3 hengeres autót vezetni?

Figyelt kérdés

Elég sok autót vezettem már, de (szerencsére) eddig a 3 hengeres kis köbcentis kávédarálók kimaradtak.


Leginkább nem is az érdekel, hogy gyorsulnak mert a turbó valószínűleg rendesen megküldi, nem is a kanyarodás érdekel stb... hanem egy bizonyos dolog, a motorfék!


Nekem egy 4 hengeres 1,4-es autóban a motorfék kb egyenlő a nullával, kis lejtőn lefele már gyorsul az autó.


Egy 4 hengeres 1.6-osban van egy picike motorfék ami kis lejtőn pont megfogja az autót de nagy lejtőn ugyan úgy gyorsul.


Míg a 3-4-5e köbcentis autókban nagyon nagyon jó motorfék van, gyakorlatilag egy faluban, városban ha nincs nagy forgalom végigmegyek fék nélkül :)


Nos engem az érdekelne, hogy az ilyen kis köb centis mondjuk 3 hengeres 1000ccm-es autókban van egyáltalán valami motorfék vagy lejtőn gáz nélkül is gyorsulnak? :D


2018. júl. 27. 17:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

3 napos mákos lecsó én elolvastam volna szívesen :)


Kíváncsi leszek mennyit fognak azért elmenni ezek az autók!

Oké, hogy nem esnek szét de azért ott már lesznek gondok 300-400e km után, tekintve, hogy egy Opel astra h-t is ki lehet nyírni 200e km alatt (benzinest).


Na igen, euro normák! Ezért nem lesz soha új autóm, a régiek ezerszer jobbak!

2018. júl. 28. 11:17
 12/17 anonim ***** válasza:
Az új 3 hengeres ST Fiestát például mindenki dicséri, és semmi hátránya nincs a háromhengeres motor miatt. Amúgy is a Ford vágja a témát, már jónéhány éve szerelnek még a nagy batár Mondeóban is 1.0 háromhengeres motort, és senki sem panaszkodik rájuk, hogy típushibája lenne.
2018. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
#2 Tudod az az igazi autó ami 20 év múlva is autó.
2018. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, de manapság már nem fognak olyan autót gyártani ami 20-30 évet el fog menni simán, nagyobb meghibásodás nélkül.
2018. júl. 29. 17:49
 15/17 anonim ***** válasza:
47%
#14 Nem ismerek olyan embert aki 20-30 évre vesz egy autót.
2018. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Akkor itt vagyok én!


A mai napig mind brutálisan jó autók a merci W123, 124, 126, 201 szériája!

Ha tehetném újat vennék belőlük :)

2018. júl. 29. 22:34
 17/17 anonim ***** válasza:
Vehetsz, több ezer szakszerűen restaurált W126, W123, stb van Európában.
2018. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!