Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 400 000 Ft-os új elektromos...

400 000 Ft-os új elektromos robogó VS más alternatívák?

Figyelt kérdés

Adott ez az új elektromos robogó.

Ennyire még volna keret.


[link]


Az érdekelne hogy milyen más alternatívát ajánlotok ha kb. ennyi a keret?

AB engedélyem van így elvileg még személyautó is felmerül.


Ami érdekel az a vásárlás ára, adminisztrációs költségek (amik ennél és benzines segédmotornál ugy tudom, csak évi 8000 Ft, nagymotor és autó esetén viszont kb. 50 000 Ft átírás, havi 5-10 vagy több kötelező, évi súlyadó, és 2 évente műszaki, és szerviz ára ami a linkelt motornál egy darabig nincs, de mivel a vele párhuzamba állított összes többi ilyen áron használt, így ott magas szerviz is várható.


Az is érdekelne, ha valaki ért hozzá, mennyi pénz villanyban a töltése egy ilyennek 100 km-re vetítve? Motornál 3 literrel számolva ugye kb 1000 Ft 100 kilométerenként.


2018. júl. 28. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Biciklire szerelhető elektromotor. Neten van fent róla egy cikk, érdemes elolvasni, írd be - googleba hogy elektromos kerékpár házilag.
2018. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ezekkel a gond, hogy teljesen feltöltve megy 50-el, aztán 10 km után folyamatosan csökken a sebesség, 30 km után már csak 30-al vánszorog. Nekem NiMh akkus van, de nem hiszem, hogy a lithiumos másképp viselkedne. A töltést épp a napokban néztem, 30 km után "tankoltam", a fogyasztásmérő szerint 0,63 kWh energiát fogyasztott a töltő. Ez kb 2100 Wh/100 km fogyasztást jelent, ami durván 100 Ft. Ez 1Ft/km.

Mivel nem rendszámos, így nincs átírás, nincs regisztráció, nincs illeték, egyedül a kötelező felelősség biztosítást kell megkötni, ami 3500 Ft/év.

300 Watt teljesítmény fölött kell jogosítvány. Bukósisak és tompított fény használata kötelező.

2018. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Hallottam olyasmit is hogy valami típuslistán is rajta kell lennie a típusának, másképp illegális.
2018. júl. 28. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Más alternatíva: Yamaha Vino 4T, pont ugyan így néz ki.


200 ezerért már veszel egy használt 7 éveset, 200km megvan egy tankal (2 körül eszik), 16 kilóval könnyebb, 3 perc alatt teletankolod, hidegben is megy stb.


A maradék pénzből megszervizelteted, és egy jó ideig "ingyen" tankolsz.

2018. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!