Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mernétek venni benzin-gázos...

Mernétek venni benzin-gázos autót? Előnyők? Hátrányok?

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden gond nélkül, ha egy normális rendszer van benne, akkor teljesen mintha benzinnel üzemelne.


Viszont ha nem megfelelően beállított rendszer van, akkor akár érezhetően gyengébb is lehet az autó, illetve nem mindegyik mehet be mélygarázsokba, attól függően, hogy miként van kialakítva a biztonsági szelep a tartályon ha jól tudom.


Előnynek meg ott a kisebb üzemanyagköltség.

2018. aug. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hátrányként még azt is fel lehet hozni, hogy vagy pótkereked nem lesz vagy a fél csomagtartódat fogja elfoglalni a tartály.
2018. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ingyen sem kéne. Egyrészt garantáltan szétbasssza a motort, a teljesítmény is csökken a gázzal, ritka, hogy ne legyen valami probléma az utólagos befecskendezéssel, ja és még veszélyesebb is kicsivel, mint egy benzines. Arról, hogy sok mélygarázsba be sem hajthatsz vele, ne is beszéljünk.
2018. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem volt más autóm. Csak benzin-gáz üzemű. Sokat megyek. Számít az üzemanyag költség. Olcsóbb mint gázolajjal menni. És nincsenek a dieseles problémák sem. Mindengéle gáz szett volt már alattam. A legnagyobb gond egy mágnesszelep csere volt eddig. Pedig mindegyikbe bőven 200'000 felett tekertem bele.
2018. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egyrészt garantáltan szétbasssza a motort, a teljesítmény is csökken a gázzal,"


Egyik tipikus kocsmai legenda 0 valóságalappal a másik meg akkor helytálló ha rosszul beállított rendszerről van szó.

2018. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

"ja és még veszélyesebb is kicsivel, mint egy benzines. Arról, hogy sok mélygarázsba be sem hajthatsz vele, ne is beszéljünk."


Youtube tele van teszt videókkal milyen az amikor a felgyújtott benzinnel tankolt kocsi robbanik illetve az LPG biztonsági szelepén leengedi a gázt egy égő autó gáztartályából.

Mélygarázsban már jó ideje nem tilos LPG-s kocsival behajtani.

Az is azér volt mert a PB gáz nehezebb a levegőnél és megrekedve fulladást okozhat. De egy LPG rendszer úgy van kitalálva, hogy abból nem szökik el a gáz.

Jó frissagyú volt amelyik betiltatta. Kb mint azok akik azt kérdezik: "Nem büdös?"

Mitöl lenne? Nem ereszt. Akkor miért lenne szaga?

A gázolaj mikor rácseppenik a kocsira tankolás után. Na az büdös!

2018. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!