Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen rossz a hengerfeje...

Miért ilyen rossz a hengerfejes autók híre?

Figyelt kérdés

Fura a megfogalmazás, tudom. Arra lennék kíváncsi, hogy miért ilyen rettegettek a hengerfejes autók. Nem értek hozzá, ezért is kérdezem. Azt tudom, hogy nagy munka szétszedni, megszerelni, de mégis pl. az én ismerőseim körében mindenkinek leesik az álla, ha kiderül, hogy egy autó hengerfejes és teljesen elborzadnak.

Tudtommal, ez egy javítható dolog, persze, nagyon nagy baj is kisülhet belőle, de mégis.. miért ennyire "félelmetes", vagy "rossz" egy ilyen autó?



2018. aug. 1. 00:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%

"Mikor lekapsz egy hengerfejet, mindjárt kiderül, hogy kokszosak a szelepek, neadjisten el is vannak görbülve, ereszt az.. olajsáros a vezérműtengely "


De ha már leveszed a hengerfejet akkor úgy is elviszed gépműhelybe ahol takarítanak, síkolnak, ha kell akkor cserélik a szelepvezetőket és szelepszár szimeringeket, becsiszolják a szelepeket, ez mind benne van az árban.

A dízeleknél és a közvetlen befecskendezéses benzineseknél le sem kell venni a hengerfejet, hogy megmond kokszosak a szelepek: úgy is az az összes :D


A többi az viszont jogos! :)

2018. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 veterán vas ***** válasza:
70%

Nem kell rémképeket gyártani! Egy hozzáértő szerelő esetében a hengerfej javítása éppen olyan rutinmunka, mint egy motorfúrás, vagy egy váltó felújítása.

Sokan azt tartják, a hengerfej probléma "visszatérő" jelenség, holott csupán arról van szó, hogy felületesen dolgozott a szerelő. A leggyakoribb diagnózis: "kiégett a tömítés" amit egy sima cserével próbálnak orvosolni, ahelyett, hogy megkeresnék a hiba okát.

Így aztán újra és újra cserélgetnek, és megszületik a legenda:"ilyen rosszak a hengerfejes autók" :(

2018. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Veterán vas - így már értem, honnan jött ez a rossz hírnév ezeknél az autóknál, köszönöm :)

2018. aug. 1. 20:50
 14/16 anonim ***** válasza:
Én lehet kicsit megijesztettelek a válaszommal, de ezesetben nincs más teendő, mint megjavítani az autót, ez van sajnos.
2018. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Már javítás alatt van, ha valami más probléma elő is jön - reméljük, nem fog, mert hozzáértő kezek között van - akkor is javítás, javítás, ha kell, mivel nem tervezek megválni tőle :)
2018. aug. 2. 16:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Mennyi pénz volt a vége, ha szabad kérdeznem? Én nem egész fél év után futottam lukra egy jócskán az előző évezredben gyártott autóval. Egyelőre százezernél tartunk, és akkor még szó sincs arról, hogy mi van, ha nagyobb a baj...
2018. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!