Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baj azzal, ha egy használ...

Mi a baj azzal, ha egy használt autóra költeni kell?

Figyelt kérdés

Mostnanában több ilyen sztorit is hallottam, hogy valaki vett használt autót néhány százezerért, majd húzta a száját, ha rá kellett költeni néhány tízezret, max 100k-t.

Csak nekem furcsa ez? Én sem vagyok gazdag, hogy megengedhessem magamnak a pénz szórását, de ha valaki használtan vesz valamit, akkor az szinte biztos, hogy rejtett költségekkel járhat. Mindezek után, ha az ember ráköltött a kocsira, még utána is megéri, mert eleve sokkal olcsóbb egy használt autó, mint egy új.


Azon viszont csak röhögni lehet, amikor valaki veszi a 200 ezer forintos 30 éves BMW-t, utána meg csodálkozik, hogy nem tudja fenntartani/tankolni.


Miért nem gondolkodnak az emberek egy vásárlás előtt?



2018. aug. 1. 15:58
1 2
 1/12 crudy ***** válasza:
41%
Sok furcsa dolog van a vilagban. Nekem pl a kerdesed is furcsa. Te is tudod h sokan csak megvenni akarjak az autojukat de szervizelni nem. Azt is tudod h sokan epp hogy osszekaparjak a penzt a bmw-re aztan nem tellik a szervizre. Nem hiszem h neked ez furcsa lenne mert ha ugyan abban a vilagban elunk akkor biztos h te is latod h sok a suttyo meg a buta ember. Viszont azt latom h nem igazan kedveled ezt a hozza allast amit valahol megertek, valahol nem. De a lenyegen nem valtoztat. Kiirtad ezt magadbol, jon par valasz h igen igy van de kerdesed gyakorlatilag nincs, nem fogsz megtudni ujat a valaszokbol es meg 6 ember veled fogja utalni az ilyen embereket.
2018. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem is értem pedig minden eladó úgy hirdeti,hogy "költségmentes,jéghideg klímával".
2018. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert hibátlant szinte ingyen, újat nem horror áron és stb stb stb

Aztán persze,hogy felháborodás van ha a 200ezres 30 éves bmw-n valami tönkre megy mert azt hiszi,hogy azért a rengeteg pénzért egy patikát kap ami gond nélkül még újabb 30 évet elmegy. Meg azért vesz olcsót mert arra van pénze és mint írtam azt hiszi a főnyereményt kapja és költeni se kell majd rá.

2018. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Igen és keveset futott,hölgy tulajdonos,frissen szervizelt,nem dohányzó,újszerű stb.stb.

Szerintem azért már egy jó ideje,hogy ezt már nem igen veszi be senki,eléggé fel vagyunk már világosítva,a km.óra állásra pl. egyáltalán nincs mit adni,de ettől persze lehet szerencséje bárkinek,hogy ki fog egy normálisan karbantartott példányt.

A teljesen költségmentes pedig a vadi új null km-eres kocsi ahol van garancia is,de ezt mi magyar kis egyszerű földi halandó emberként nem mostanában fogjuk megtapasztalni,legalább is az ország többsége (pl.a magyar melós) na de ne menjünk ebbe bele,hogy miért tartunk itt,ez egy másik téma.

2018. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem értenek hozzá, azt hiszik az autó olyan, mint a lovasszekér, csak hajtani kell.

Annyi eszük sincs, hogy figyeljék a műszereket.

Példa:


https://www.youtube.com/watch?v=5icz9bPoD9s&t=3s

2018. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kolteni kell. Mit gondolt egy ujonnan 10 millios autot ha 500ezerert adnak el tehat az uj aranak huszadaert akkor miert teszik ? Miert lett olcso ? Hat nem azert hogy joska aszomszed haztombben tudjon olcson autot venni hanem azert mert sok vele a nyug, kolteni kell ra.


Ennyit er.

2018. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 veterán vas ***** válasza:
90%

Régi sztori:

Felháborodott az új tulaj, amikor meglátta a számlát a szervizben:

na de kérem, ez egy jó autó, azt állította az eladó, hogy az elmúlt 10 évben szinte semmit sem kellett rákölteni.

Szerelő:

uram, most jött le az az idő, hogy be kell pótolni az említett 10 évet. ;)

2018. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van:


1.Legtöbben ha van mondjuk 600 ezrük autóvásárlásra, akkor olyat néznek ami 600ezerből pont kijön papírozással együtt, és nem pedig egy 400 ezres autót, amire marad legalább 100 ezer forint szervizpénz, így értelemszerűen kellemetlenül érinti őket a szervizlista ha már eleve a vásárlással kicentizték a költségvetést.


2.Fillérszabás, sokan nem szívesen költenek autóra, mert az csak egy használati tárgy, sajnos ismerek olyanokat akiket az sem zavar ha már vonyít a futómű, amíg lehet kormányozni az autót addig nem érdekli őket, aztán utána sírnak ha bejön egy teljes futómű felújítás, mert a rossz alkatrészek szépen kinyírták a maradék jót is.


3. Mindenki hirdeti a "költségmentes, hibátlan" autót, és sokan el is hiszik hogy mondjuk egy ősmagyar Swiftre nem kell költeni semmit, sőt az előző gazdája is ezt gondolta, ezért még motorolajcserét is szökőévente látott, aztán csodálkoznak ha az" elpusztíthatatlan, költségmentes" autóban motorgenerál, futóműgenerál lesz...


Egy autóra mindig költeni kell, ha fent akarja az ember tartani az állapotát, és nem pedig leélni!!

Lehet hogy ezek kis összegek,de azt is kell, de van olyan aki 5 év alatt nem képes kicserélni egy 5000-res alkatrészt a beltérben ami eltört, és inkább szenved vele hogy ki-be dobálja, vagy zörög az adott alkatrész.



Legnagyobb kedvencem akkor is az amikor egy prémiummárkánál hirdetik hogy" költségmentes"....

Igen haver, megveheted és nem kell rá költened, de ne csodálkozz ha hamarosan a csicsás kocsiból egy lelakott, kisebbségi putrira fog hasonlítani a kocsi...

2018. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Oliver38 ***** válasza:
26%
Szerintem inkább az a baj,ha az előző tulaj 9 évig és 11 hónapig használja úgy hogy semmit sem költ rá(olajcserére sem). és utánna megveszed és neked kell azt a 10 évet bepótolni. kamatostul.PL:vettünk tavaly egy 92-es Opel astra kombit(napi használatra), és már kb 1 milióba van,és azóta kb 3 kilómétert mentünk vele.(totál szétrohadt karosszéria,házilag beletákolt ülések,elektromosságilag káosz,DE motorikusan valószinüleg jó,bár gázelvételre leállt. a 3 kilóméteres kereskedésből vezető hazaút alatt 3x.)az egyetlen szerencséje az autónak,hogy végre jó kezekbe került,és ha már egyszer megvettük akkor már megcsináljuk és nem eldobjuk mint az átlag.
2018. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9#


Az az előző tulaj dolga, hogy mit csinál az autójával, az pedig a vevőé, hogy mit vesz meg.

2018. aug. 3. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!