Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire terheli meg az autót...

Slash1xhun kérdése:

Mennyire terheli meg az autót egy kézifékes megállás?

Figyelt kérdés
Üdvözletem, a napokban kivittem páromat vezetni. Sajnos elvesztette az uralmat a gépkocsi felett, így rántanom kellett egy kéziféket, az autó keresztbe vágódott.(Sorompóval lezárt magán úton, ami kaviccsal van leszórva, szóval veszélyeztetés nem volt, mielőtt a torkomnak ugranának a trollok.) Nem egy mai autóról beszélünk, 98-as astra.

2018. aug. 4. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez semmilyen autót nem fog megterhelni nem még egy astrát. Ha ennyit nem tudsz a vezetésről mit tanítgatod a párod?? Vak vezet világtalant.
2018. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem túl hatásos a fékezés és elszakadhat a fékzsinór. A kézifék leginkább (ismétlem: leginkább) az autó stabilizálására szolgál ha lejtőn állsz.
2018. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elsőnek....itt a fizikai behatásokra gondolok az autóra...gumi kopás, futómű, stb...Azért valljuk be, ezek az autók nem erre lettek kitalálva és urambocsá, hogy féltem az autómat....eddig baleset mentesen közlekedtem(úgyhogy, a vak vezet világtalan kijelentést cáfolnám), ha nem rántom be a kéziféket, telibe vágta volna az oszlopot. Második válaszoló, köszönöm az értelmes választ. :)
2018. aug. 4. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:

Amíg nem csúsztok be az árokba vagy egy fának, addig nem nagyon.


A gumiknak, a futóműnek nem tesz jót, de pár ilyentől semmi baja nem lehet.

2018. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ennyitől semmi baja nem lesz, ha mégis, max a kézifék szerkezete sérül, legrosszabb esetben.
2018. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sóderen semmi baja nem lesz
2018. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

"Üdvözletem, a napokban kivittem páromat vezetni. "


Ez már önmagában nagy hiba. Bár mentségedre szóljon, hogy olyan helyre mentetek, ahol másokat nem veszélyeztettetek. De én akkor se tartom jó ötletnek, hogy tanítgatod a párod vezetni. Arra ott van az autósiskola.


A nőgyógyász se viszi be a gyerekét a rendelőbe tanítgatni, ha a gyerek orvos szeretne lenni.


Kissé túlzó példa elismerem, de lényeg szerintem átjött. :)

2018. aug. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg sokkal jobb úgy menni oktatóhoz, hogy az autó alapvető kezelésével már megbarátkozál. így 200ezer ft-ért valami hasznosat is tanulhatsz, pl mikor mire kell figyelni a forgalomban. nem arra, higy még a 20. órán se fulladj le a induláskor :)

egy forgalomtól elzárt hely tökéletes a kezdeti bohóckodáshoz. oktatóval meg lehet menni forgalomba

2018. aug. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
# 8 Aztán látod mi lesz a vége, majdnem összetöri az autót. Szerencse, hogy a párjának volt lélekjelenléte. Amúgy a tanulóvezető autóban nem véletlen van még egy sor pedál. Bármilyen szituáció adódik, a kéziféken kívül semmivel nem tudod kontrolálni a veszélyes szituációkat egy hétköznapi autóban. Ráadásul nem biztos, hogy mindenki megőrizni a hidegvérét, ha baj van. Ezzel szemben a tanulóvezető kocsi erre van "kitalálva" az oktató meg felkészítve.
2018. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: bemehetsz az obiba, leakaszthatsz egy láncfűrészt szabadon. nagyobb kárt lehet vele okozni mint egy kocsival
2018. aug. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!