Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kat. Jogsival kapcsolatos...

B kat. Jogsival kapcsolatos kerdes?

Figyelt kérdés
Szoval mar vettem 40 orat es az oktatom azt mondta, hogy szerinte kellene meg venni es utana megprobalni a vizsgat, mert vannak hibaim. En ezt alairom, nem tudok tokeletesen vezetni, viszont szeretnek vizsgazni mar. Nem igazan tudok tobb orat venni mar, igy is nagyon sok penzem van benne, nem is szamoltam azzal, hogy egyaltalan tobbet kell vennem 30-nal, kicsit elkeseredtem, legszivesebben el sem kezdtem volna igy utolag nezve. Fogalmam sincs mit csinaljak. Arra megtudom kerni az oktatot, hogy keressunk egy vizsgaidopontot es probaljam meg? Ha belemenne es nem sikerulne akkor kotelezo lenne meg venni legalabb pl. 5 orat? Vagy egyaltalan hogy mukodik ez? Semmit nem mond szinte, csak azt, hogy vegyek meg orakat. De, hogy oszinte legyek erre mar se idom, se penzem nincs. Agusztus vegen teljesen bevagyok tablazva, szeptembertol meg orulok ha aludni lesz idom. Nem szeretnem abbahagyni ha mar ennyi penzem bele ment de azzal meg nem is szamoltam, hogy agusztusban meg vizsgaidopont kilatasban sincs. Mar lassan 4 honapja kezdtem el a forgalomban vezetni oktatoval, ismerosom szinten igy kezdte el es neki mar legalabb 1 honapja megvan a jogsija. Mit csinaljak?

2018. aug. 5. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Jelentkezz vizsgára. Az oktatód többb mint esélyes, hogy anyagilag kicsit még húzni akar.
2018. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha az oktató úgy látja, hogy kell még pár óra, akkor kell. Annak nincs értelmes, főleg ha a pénz miatt panaszkodsz, hogy kifizeted a vizsgadíjat, és 5 perc után megbuksz. Bukás esetén ugyanúgy kell a + vezetési órák, és utána újra fizetni kell vizsgadíjat.

Szerintem így tuti bukás lesz.

2018. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nos, ha kifizetek mondjuk 10 potorat, mert annal kevesebbet nem lenne ertelme az oktatomat nezve akkor ott vagyok, hogy az 40e ft. Lehet ezt huzni, vehetek 100 orat is, neki nyilvan az lenne jo. 5 perc alatt nem ertem, hogy tudnek megbukni, nem vagyok retaldalt, egetrengeto hibaim nem voltak eddig sem. Ha esetleg bukas lenne, nem lenne kotelezo potorakat venni, 30 orat kell levezetni es 600km-t (lehet valamivel kevesebbet). Valoban lehet nem neznek jo szemmel ha mondjuk egy bukas utan megint elmennek vizsgazni ugy, hogy nem vettem potorat az oktatonal de nem lenne kotelezo.
2018. aug. 5. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bevallom, világ balfékje voltam, de engem már 25. óránál nyaggatott az oktató időpont miatt, akkor mondtam, hogy jó, de veszek még 10 órát, mondta, hogy minek? Mondtam, hogy azért mert még mindig baleknak érzem magam. Elmondta, hogy nem vezetni, vizsgára kell tanulni, ez megnyugtatott, már vezetni sem akartam, de vettem 5 órát, elviselte az oktató. Majd vizsgát sikeresen teljesítettem, pedig úgy érzem balek voltam és így 3 év után is érzem, hogy az vagyok.


Szóval, mondd , meg, ki szeretnéd magad próbálni élesbe és majd utána veszel órákat.

2018. aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha nem sikerül, de ha sikerül akkor se árt a plusz óra míg nem jön a jogi.
2018. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb esetben megbuksz vizsgán, akkor meg veszel még pluszórákat, amit eredetileg javasolt az oktatód, és vizsgázol másodszorra is amikor már jobban fel vagy készülve. Ha viszont sikerül, akkor meg nem kell. Én is nem rég csináltam meg a jogsim, hasonlóan, mint leírtam. Nekem nem volt elég alapból a 30 óra, ezért én is vettem 10 pluszórát a vizsga előtt. Aztán sajnos nem sikerült a vizsga, és még vettem 10 plusz órát, és másodjára sikerült. És szerintem jó volt tapasztalatnak az első vizsga, és nem biztos, hogy előrébb lettem volna, ha nem megyek vizsgázni, és egyből 20 órát veszek és azután vizsgázok csak.
2018. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha az oktató úgy látja, hogy szükséged van órákra, akkor valóban úgy is van. Az oktatónak sem érdeke, hogy menjen veled vizsgázni, hogy még nem állsz készen.


Ahová én jártam, ott volt lehetőségem próba vizsgát tenni a 40. óra után.

Ez úgy zajlott, hogy eljött velünk egy másik oktató. Mindent úgy csináltunk, mintha élesben vizsga zajlana. Leellenőriztem az autót, húztam vizsga útvonalat és elindultunk. Útközben a "vizsgabiztos" nem szólt semmit, csak jegyzetelt. Végig az oktató utasításait követtem, aki csak annyit beszélt, amit vizsga alatt tehet.

Mikor visszaértünk a tesztpályára, félreálltunk és a "vizsgabiztos" elmondta

milyen hibákat követtem el (volt belőle bőven)

Ezután vettem még 10 órát, ez idő alatt a hibák kijavításán dolgoztunk. Bejelentett vizsgára, és mivel elég sokára kaptunk időpontot még gyakoroltam addig.

Végül úgy alakult, hogy 65 óra vezetés után a 66.órán mentem vizsgázni. Elsőre sikerült és azóta is rendszeresen vezetek.


Kérdezd meg az oktatót, hogy esetleg tudnál-e egy ilyen próbavizsgát tenni.

2018. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!